Що таке CPU?

Компоненти нашого домашнього або переносного персонального комп’ютера працюють в добре налагодженій системі. Однак, далеко не всі користувачі можуть описати ті чи інші функції різних пристроїв комп’ютера. Багато хто скаже, що це їм і не потрібно, і будуть праві. А от інші з інтересом черпають інформацію про центральний процесор або про відеоплаті. Наша сьогоднішня стаття саме для таких людей. Дізнаємося, що таке CPU. Отже:

CPU — central processing unit або центральне обробляє пристрій

Цей пристрій являє собою мікросхему, яка обробляє та контролює виконання машинних кодів програм комп’ютера. Ні багато ні мало, центральний процесор — це найважливіше ланка у всій системі. Саме цей пристрій дає можливість функціонувати програмами на комп’ютері.

Принцип роботи пристрою зводиться до наступного. Відповідно до єдиного стандартизованому бінарного коду, який містить тільки два значення «1» і «0», на процесор приходить сигнал. Значення 0 — це відсутність електричного заряду, а 1 — його наявність. Саме таким чином і закодована інформація, що міститься в програмі. Після надходження коду в CPU, починається діяльність того чи іншого блоку комп’ютера, який виконує строго певні функції.

На сьогоднішній день, виробники процесорів прагнуть до зменшення їх фізичних розмірів, і до збільшення кількості виконуваних команд. Слід зазначити, що сучасні процесори здатні виконувати одночасно неймовірна кількість команд.

Виробники сучасних CPU постійно конкурують між собою, що, власне, і призводить до такого швидкого розвитку цієї сфери світового ринку і науки. Існує три лідери серед творців центральних процесорів. Це Intel, IBM, AMD. Важко сказати, чим саме хороший той чи інший процесор. Технології виробництва та особливості процесорів цих виробників відрізняються, хоча, взагалі-то, вони переслідують одні й ті ж цілі. Менший розмір і велика продуктивність. Справедливо зазначити, що кожен із процесорів може бути краще або гірше за свого конкурента тільки в одній конкретній ситуації. В інших випадках він може перевершує його.

У комп’ютерному світі прийнято виділяти наступні характеристики CPU:

 • Тактова частота;
 • Продуктивність;
 • Енергоспоживання;
 • Характеристики літографічного процесу;
 • Архітектура пристрою.
 • Що таке CPU fan? Дана помилка виникає при відмові роботи кулера комп’ютера, який відповідає за холодне повітря і обдув процесора у уникнення перегріву останнього. Для виправлення помилки слід почистити кулер від пилу або замінити його. Також помилка може мати програмний характер. BIOS з якихось причин не розпізнає кулер. Для подолання цієї помилки можна спробувати скинути налаштування охолоджуючої системи в режим «За замовчуванням».

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.