Що таке CMS?

«Що таке CMS?» — Досить часте питання, яким задаються, як звичайні користувачі мережі, так і початківці творці сайтів. CMS увазі під своєю абревіатурою «Content Management System», що означає «Сіcтема керування вмістом». CMS — це спеціальна програма, що встановлюється на хостинг-майданчику.

Вона виконує дві головні функції. Перша — це показати сторінки користувачам сайту, формуючи їх вміст з готових шаблонів з дизайном контенту. Є окремо дизайн (шаблони) і є окремо набір різних матеріалів — картинки, текст, документи MSOffice / PDF, файли з архівами і т.д. CMS створює сторінку користувачеві відразу в момент його запиту, намагаючись це зробити якомога оперативніше. Щоб обробити найбільша кількість запитів за одиницю часу, CMS оберігає дані від недобросовісних користувачів, захищає базу даних від спамерів і робить у фоновому режимі багато додаткової роботи, необхідної для нормального функціонування сучасного сайту. Сучасні CMS володіють достатком технічних можливостей у створенні динамічного веб-ресурсу, без яких уже не обійтися.

Друга функція полягає в тому, щоб допомогти власнику сайту, що не володіє навичками, управляти цим сайтом. Тобто займатися публікацією новин, нових сторінок, робити посилання на зовнішні ресурси, викладати відео і т.д.

Для редагування будь-якої сторінки, адміністратору доступний візуальний редактор, який дозволить форматувати текст, вставляти зображення і посилання і відразу дивитися, як це буде виглядати, розмістившись на сайті.

Таким чином, редактор може додаючи, видаляючи або редагуючи сторінки сайту, довільно міняти його структуру.

До найбільш популярних CMS в даний час, можна віднести Data Life Engine (DLE), CMS Drupal, Php-Nuke, E107, Joomla, WordPress. Своїм зручністю у використанні, по праву виділяються Joomla та WordPress. Joomla володіє безліччю модулів розширення функціоналу і є абсолютно безкоштовною. WordPress вважається кращою в світі безкоштовної CMS для ведення блогу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.