Що таке blu ray?

Якщо ми заводимо розмову про останні новинки в кіно, то поступово він зміщується до того, коли ж вийде фільм на диску. Кожен любитель кіно зацікавлений у якісній картинці. Диски формату blu-ray здатні вмістити в себе величезну кількість інформації. Відповідно, на такий диск можна записати фільм в максимально високій якості. Наші любителі кіно отримують можливість подивитися фільм на диску, майже так само як в кінотеатрі. Розберемося з цим форматом. Отже:

Що таке blu-ray?

Blu-ray — це формат оптичного носія, який відрізняється особливою щільністю записаних на нього даних, і як ми вже сказали, в тому числі, відео-зображень високої чіткості. Оптичний носій — це диск. Цей стандарт був розроблений в лабораторіях консорціуму BDA. Ще в далекому 2000 році компанія представила перший прототип такого диска. Остаточний же варіант був представлений в січні 2006 року на міжнародній виставці споживчої електроніки Consumer Electronics Show. Недовго думаючи, формат пустили у виробництво навесні того ж року.

Диск формату blu-ray записується і читається за допомогою короткохвильового лазера (405 нм). Диски blu-ray випускають з різною кількістю шарів. Диск з одним шаром вміщує до 25 ГБ. Два шару вміщають 50 ГБ. Три шари — 100ГБ. Чотири шару — 128 ГБ. В кінці 2008 року японська компанія Pioneer продемонструвала диски, які складалися з 16-ти і 20-ти шарів. Вони вміщують до 500 ГБ інформації. Такі цифри залишають blu-ray поза конкуренцією з іншими форматами. Для того, щоб використовувати такий диск звичайного дисковода недостатньо. Як правило, для використання дисків Blu-ray формату використовують спеціально створені приводи. Вони набагато потужніші, ніж звичайні, але можуть працювати і з іншими типами дисків.

Blu-ray диски також існують різних розмірів. Звичайні, тобто 12 мм, та міні-диски — 8 мм. Міні-диски можна використовувати для запису зйомки на HD-відеокамеру. Вони володіють місткістю від 14 до 15 ГБ.

Як було сказано вище, blu-ray диски використовують для свого запису особливий синій лазер, який працює з довжиною хвилі в 405 нм. Звичайні диски, такі як DVD і CD, використовують червоний і інфрачервоний лазери. Довжина їх хвиль, відповідно, 650 нм і 780 нм. Зменшення довжини хвилі дозволило істотно знизити щільність запису даних, ось у чому секрет великих обсягів інформації, яка вміщується на Blu-ray диску.

Також істотно відрізняється швидкість зчитування даних на диску. Тепер вона становить 432 Мбіт / с.

Виходячи з вище сказаного, можна зробити висновок, що Blu-ray диски — це останнє слово в швидко і динамічно розвивається інформаційних носіїв. Часто, диски формату blu-ray заміщають популярні зовнішні жорсткі диски. Проте, до кінця так і неясно, хто переможе. Зовнішній жорсткий диск володіє деякими перевагами перед blu-ray диском. Хоча на blu-ray диску можна сміливо зберігати будь-які файли, які ви побажаєте. Спочатку, формат дисків blu-ray був розроблений для можливості запису, перезапису і відтворення відео-зображень високої чіткості. Після успіху технології на різних виставках, blu-ray формат був рекомендований до використання для різного роду запису даних та інформації, а не тільки для роботи з відео.

Звідки пішла назва дисків blu-ray? Назва взяли з особливого фіолетово-синюватого кольору лазера, який використовується для запису або читання даних з blu-ray диска. Blu — це «синій» (в англійській мові «blue»), а ray — це промінь. Чому BLU без закінчення «e»? Це не випадково. Справа в тому, що розробники не змогли б зареєструвати торгову марку Blue-ray, так як подібних назв існує величезна кількість. У зв’язку з цим було прийнято рішення про те, що майбутній формат оптичних носіїв будуть називати Blu-ray.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.