Що таке 2d?

Останнім часом бізнес-індустрія кіно націлена на створення фільмів у форматі 3D. Що ми отримуємо, заплативши за квиток на 3D фільм? Перш за все, ми отримуємо 3D-окуляри, які в купе з особливою плівкою, на яку знято картину, створюють 3D-зображення.

Але в нашій статті ми поговоримо про форматі 2D. Що таке 2D? Формат 2D — це формат звичайної кінострічки. Він дуже широко використовувався до недавнього часу, поки не розробили 3D.

Англійська літера «D» — означає «dimension», що в перекладі на російську мову — вимір. Тобто картинка, яку ми бачимо на екрані відображається в 2 вимірах. Важливо відзначити, що людина живе в світі, який складається як мінімум з 3 вимірювань. Тобто, наш світ — це світ 3D. Деякі вчені за допомогою математичних моделей обчислюють до 6 вимірів нашого існування. Багато вчених говорять про те, що 4 виміром є час. Отже, що ж це за 3D-вимірювання? Перший вимір — це висота, друге — ширина і третє — це довжина або перспектива. Відповідно, об’єкти в просторі з такими характеристиками можуть знаходиться далі або ближче до сприймаючому суб’єкту. Якби не було перспективи, то ми б бачили плоский світ, де все різноманіття явищ нашаровувалося б один на одного.

У звичайному фільмі ми бачимо зображення у форматі 2D. Наш мозок створений таким чином, що він здатний самостійно сприймати 2D-картинку, приписуючи їй 3D-характеристики. Це дуже важливо, адже якщо б ми не могли цього, тоді зображення у форматі 2D були б нам незрозумілі. Сучасне кіно дає нам можливість наблизитися до найбільш реалістичною формі нашого сприйняття. За допомогою 3D ми бачимо глибину екрану. До речі, без спеціальних окулярів ми взагалі не зможемо подивитися фільм, знятий в 3D-форматі. На даний момент існує мала кількість домашніх телевізорів, які здатні працювати з 3D-зображеннями. Але деякі моделі є, проте їх ціна змушує задуматися про потрібність придбання такої техніки.

Що 3D-формат дає глядачеві? Відповідь на це питання очевидна. 3D покликаний для того, щоб глядач міг глибше поринути в події фільму. Глядач повинен виявитися як би учасником, одним з героїв картини. Цей формат зазвичай використовують в бойовиках, трилерах, захоплюючих action-картинах, фантастиці і багатьох сучасних мультиках. Досить рідко, та й може бути взагалі ніколи, 3D не використовується у фільмах драматичного жанру, де основна мета режисера — передати емоційний дилеми і переживання своїх героїв. Що таке 2D в кіно? В таких фільмах вирішальне значення мають гра акторів, постановка кадру, відповідність стилю картини її мети і багато-багато іншого. 3D-формат — це дітие сучасних технологій і фільм, знятий в 3D — це швидше фільм-картинка, ніж фільм-історія. Зняти дуже хороший 2D-фільм — набагато складніше, ніж хороший 3D.

Однак не варто думати, що якщо ви володієте техніками створення 3D-зображень і кадрів, то у вас вийде дійсно класне і захоплююче кіно. Це не так. 3D — це лише оболонка, «призма», через яку подається основна ідея картини. Вирішальне значення має робота команди фільму. 3D оформляється в останню чергу. Для довідки. Відомий на весь світ фільм «Аватар» Джеймса Кемерона зібрав у своєму прокаті більше мільярда доларів. Сам зміст фільму було знято досить в стислі терміни, але створення 3D-зображення зайняло, ні багато ні мало, 5 років. Щоб обробити один кадр в 3D йшло до 18 годин. Чи варто говорити про результат картини? Ми думаємо що ні, адже касові збори фільму не залишають сумнівів в успіху команди «Аватара».

Який би не був фільм, глядач повинен вловити його головну мету і суть. Якщо після перегляду фільму не залишилося ніяких відчуттів про нього, значить фільм ніяк не привернув вашу увагу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.