Що робити з алкоголіком?

Це велика трагедія для родини і оточуючих людей, якщо поряд людина, залежний від алкоголю. Він безвідповідальний, він може бути агресивним, він може почати красти. Що робити з алкоголіком! Це скоріше психологічна проблема, ніж фізична. Тому наведу кілька прикладів психологічного впливу.

 • Що робити якщо син-алкоголік. Зрозумійте, що радити що-небудь марно, ваші рекомендації йому не потрібні, тобто він вважає, що не потрібні. Якщо він відкидає все, що ви говорите, перестаньте вчити його!
 • Що робити дружині алкоголіка. Не намагайтеся відібрати у нього алкоголь, знайти заначки, вилити їх вміст. Це можна зробити, якщо тільки ваш чоловік сам попросив про це. Ніколи самі не ходите в магазин за спиртним, не ставте будинку бродити вино або самогон, не готуйте для нього алкогольні коктейлі. Ну і, природно, не пийте разом з ним, ні у свята, ні в будь-якій іншій ситуації!
 • Що робити, якщо батьки алкоголіки. Не потрібно вести з ними бесіди про шкоду алкоголю, коли вони в стані алкогольного сп’яніння. Ви все одно нічого цим не доб’єтеся, вони не готові вас сприймати.
 • Сусід алкоголік. Що робити? Запам’ятайте, що йому не можна давати в борг гроші або позичити в користування якусь річ (наприклад предмети побутової техніки, вудки і т.д.)
 • Не дозволяйте йому приходити у ваш дім п’яному і тим більше не дозволяйте йому випивати у вас вдома.

  Ні в чому не допомагайте йому, якщо він сам не хоче допомогти собі. Не робіть за нього домашню роботу, не підвозите його покупки на автомобілі, тим більше не допомагайте йому з роботою.

 • Алкоголік дочка. Що робити? Щиро і відкрито висловлюйте своє ставлення до її алкоголізму. Робіть наголос на зовнішні дані, такі як старіння шкіри, випадіння волосся, жахливий запах. Швидше за все, ви почуєте виправдання в свою адресу, обіцянки і більше нічого. Але будьте терплячі і послідовні. Можливо, це принесе свої результати.
 • Батько алкоголік. Що робити? Найпопулярніша помилка в цій ситуації: ви починаєте хвалити його гідності в тверезому вигляді перед іншими людьми. Цього робити не можна! Ви більше за інших знаєте, що все хороше, що він зробив, десять разів перекривається алкоголізмом.
 • Така біда може прийти в будь-який будинок, з нею обов’язково треба боротися! Але запам’ятайте, що ви не зобов’язані робити для цього хворого небудь, що ви не хочете робити. Не варто сприймати його непотрібним і безпорадним. Якщо він сам готовий боротися з недугою, тільки в цьому випадку допоможіть. Але робіть тільки те, що вважаєте за потрібне.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.