Що робити, якщо зависає комп’ютер?

У кожного з нас хоча б раз виникала ситуація, коли комп’ютер зависав. І не так би страшно, якщо це короткочасне пригальмовування, але що робити, якщо зависає комп’ютер намертво? А раптом ви виконуєте важливу роботу, звіт або презентацію і раптом ваш комп’ютер завис? Неприємно, прикро, непродуктивно. Працювати на віснущей машині дуже незручно і нераціонально, адже в цьому випадком ми покладаємося чи не на удачу — хоч би не завис, хоч би не завис …

Досить це терпіти! У вас є комп’ютер, ваш комп’ютер зависає, що робити — розберемося разом.

Одноразове зависання

зависати комп’ютер теж може по-різному. Давайте визначимося з природою конкретних зависань.

Якщо зазвичай ваша машина працює стабільно, нічим не віщує біду і несподівано висне — це просто збій. Збій якої-небудь служби, програми, можливо — драйвера пристрою. Не панікуйте і ні в якому разі не починайте судорожно клацати мишею / довбати по клавішах. Це швидше за все ще більше посилить ситуацію. Зачекайте півхвилини-хвилину, якщо робота не відновилася і на екрані монітора так само статична картинка — сміливо переходимо до заходів радикальним. Шукаємо на системному блоці клавішу reset і тиснемо.

Занадто часто зависає комп’ютер — що робити?

Тут доведеться подумати. Причин може бути навіть більше, ніж я вам запропоную, але все-таки основні причини криються за цими пунктами:

 • Віруси
 • Антивірусні програми
 • Слабка конфігурація комп’ютера
 • збійна програма
 • Загальна захаращеність системи
 • Розберемося конкретніше з кожним з пунктів.

  Віруси

  Дрібні, шкідливі програми, так і прагнуть зіпсувати ваші дані або зовсім, сам комп’ютер. Простіше не підчепити, ніж вилікувати, але навіть у досвідчених користувачів бувають проблеми через вірусів. Справа в тому, що їх (вірусів) видавці — висококваліфіковані програмісти в більшості своїй, такі собі лиходії, що перейшли на темну сторону кодинга.

  Профілактикою вірусів є наступні дії:

 • Відхилення пропозицій аля «стань королем аськи»
 • Цинічне сприйняття всяких псевдорозигришей по IP в інтернеті. Боже, яка удача, шанс адже 1 з трильйона =)
 • Перевірка надійності джерел даних. (Петька приніс вам флешку з музикою, а там — сюрприз у вигляді десятка троянчіков)
 • Інсталяція та оновлення антивірусних програм.
 • Антивіруси

  У більшості випадком, коли комп’ютер зависає, що робити думати особливо не доводиться. Рухаємо курсор миші до системного трею, знаходимо іконку антивіруса, вимикаємо його — вуаля, гальмування позаду!

  Не факт, але ймовірно. Антивірусні пакети — дуже ресурсомісткі, для нормальної профілактики вірусів вони запросто «їдять» серйозний шматок оперативної пам’яті і процесорного часу.

  Слабка конфігурація

  Час іде, програми оновлюються, а от скачати новий комп’ютер, на жаль, неможливо. Якщо ви бачите, що ваш комп’ютер явно на другому диханні виконує якусь програму, задумайтеся або про альтернативну програмі — або про апгрейд машини.

  Нарощувати необхідно в першу чергу оперативну пам’ять (збільшувати обсяг пам’яті та / або частоту роботи), потім центральний процесор. Якщо ви — гравець, то відеокарта часто пріоритетнішою ЦП.

  Збійна програма

  Бувають же помилки в роботі будь-якої системи — і комп’ютер не виняток. Якщо програма не відповідає, ви можете завершити її роботу примусово.

  Для цього викличте диспетчер задач поєднанням клавіш Ctrl + Shift + Esc, так, саме так, а не контрлем + альт + деліт, це універсальне поєднання для всіх випусків windows. Знаходимо в списку додатків те, що не відповідає — виділяємо, натискаємо Delete.

  Загальна захаращеність системи

  Працюючи, ОС залишає за собою купу тимчасових файлів, кешованих ескізів, бекапів, встановлені програми часто невдячно використовують системний реєстр … Саме в цьому випадку комп’ютер часто зависає.

  Викачуємо програму Ccleaner. Зручна і безкоштовна програма.

  Інсталюємо, запускаємо. У лівій колонці знаходимо пункт «Очищення» — Аналіз — Очистити.

  Там же «реєстр» — аналіз — виправити.

  За допомогою цієї програми можна видалити деякі зайві записи в автозавантаженні, очистити жорсткий диск. В цілому, одна з найпростіших і якісних утиліт сучасності, плюс ще й freeware.

  Думаю, тепер вам ясно, що робити, якщо завис комп’ютер.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.