Що робити якщо затримка місячних?

Приблизно раз на місяць у кожної дівчини з моменту статевого дозрівання (11-16 років) відбувається менструація (місячні). Цикл у всіх індивідуальний. У нормі він дорівнює 28 дням (плюс мінус 3-5 днів). На всякий випадок нагадуємо, що цикл треба вираховувати від першого дня менструації до першого дня наступної менструації.

Про що свідчить затримка місячних

Затримкою місячних називають відсутність менструації в очікуваний день. Природою закладено, що затримка місячних знаменує настання вагітності, якщо дівчина вже мала статевий контакт (секс) з чоловіком. Але можуть бути й інші причини затримки місячних:

 • нерегулярний цикл (місячні приходять весь час по-різному, що може служити симптомом якого-небудь захворювання),
 • гінекологічні захворювання (наприклад, кіста жовтого тіла),
 • ендокринні захворювання,
 • зміна клімату (часто в поїздках у дівчат збивається цикл),
 • сильний стрес,
 • прийом оральних контрацептивів (протизаплідні таблетки).
 • Що робити, якщо затримка місячних

  Якщо затримка місячних триває менше 5 днів, жінка ще може не сильно турбуватися. Але далі в першу чергу необхідно задуматися про можливу вагітність. Якщо ви живете статевим життям, затримка місячних може говорити про вагітність. І навіть якщо був всього лише 1 статевий контакт з чоловіком, то деякі жінки примудряються завагітніти не залежно від того, коли у них були місячні. У тому випадку, якщо жінка приймає протизаплідні таблетки, але пропускає день і час прийому контрацептивів, вагітність наступити також може. Щоб перевірити наявність вагітності, потрібно пройти тест …

  Коли робити тест при затримці місячних

  По-перше, тест можна купити в будь-якій аптеці, просто попросите фармацевта дати тест на вагітність. Також, буває, що тести продаються в звичайних супермаркетах, там вони абсолютно нормальні. Тест покаже вірний результат з першого дня затримки. Наприклад, у вас звичний цикл 30 днів, якщо місячних немає на 31-ий день, можете робити тест на вагітність. Робити тест раніше сенсу ніякого немає!

  Якщо причиною затримки є стрес, що трапляється досить часто, вам слід навчитися не тільки працювати, але й відпочивати, можливо звернутися до психолога. Різка зміна умов життя (наприклад, сильні фізичні навантаження, аеробіка, інший спорт) — також є стресом для організму і може стати причиною затримки місячних. Пам’ятайте, не можна запускати таку справу, краще відразу звернутися до лікаря, якщо тест на вагітність дав негативну відповідь. Адже чим швидше ви почнете лікування, тим легше буде впоратися з проблемою, можливо дуже небезпечною.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.