Що робити якщо втратив права?

Припустимо, ви втратили водійські права. Ну або може бути їх у вас вкрали. Ви вже готові втратити силу-силенну грошей і часу, але це зовсім необов’язково, якщо ви знаєте послідовність дій при відновленні документів. Про те, що робити, якщо втратив права ви прочитаєте в цій статті.

Що робити водієві, якщо втратив права?

Ось уже кілька років проводиться видача нових водійських посвідчень замість загублених без здачі практичного та теоретичного іспитів. При втраті водійських прав вам потрібно прийти у відділення ДАІ за місцем вашого проживання, має право обміну та видачі прав. Якщо таких відділень в місті кілька, вам необхідно спочатку дізнатися, який із них закріплено за вашим районом. Це можна зробити за телефоном довідкової центрального ГИБДД або у чергового найближчого відділення.

Отже, насамперед ви приходите до відділення ГИБДД. Там вам видадуть бланк-заяву для заповнення. Не забудьте взяти з собою російський паспорт, дві фотокартки розміром 3х4, діючу медичну довідку і водійську картку. Якщо особиста картка водія теж загублена, то підійде свідоцтво автошколи з відміткою про видачу прав в ГИБДД, ксерокопія ваших прав, зроблена до їх втрати або дозвіл на керування автомобілем тимчасове, із зазначенням серії та номера водійського посвідчення. Якщо нічого з перерахованих документів немає перевіряти в ГИБДД будуть вас більш ретельно, а отже нові права ви отримаєте значно пізніше.

Якщо права були вкрадені або загублені в результаті стихійного лиха (землетрус, пожежа, повінь тощо), то довідка про це стане в нагоді і видачу дубліката прискорить.

І візьміть з собою грошей, їх доведеться заплатити за видачу нового водійського посвідчення, зробити це можна в будь-якому відділенні Ощадбанку. Конкретну суму, яку треба заплатити, і реквізити вам скажуть в ГИБДД. Ця сума в кожному регіоні країни різна, тому що її встановлюють місцеві влади.

І останнє, запасіться терпінням. Оскільки термін видачі нового водійського посвідчення іноді затягується до двох місяців. В основному це час очікування. Спочатку ГИБДД думає, що ви не втратили права а їх у вас вилучили, наприклад, за грубе порушення правил дорожнього руху. І ви, мовляв, хочете отримати нові, заявивши про зникнення старих. Тому вас будуть довго перевіряти по базі даних. До речі, якщо у вас є не закриті штрафи, то нові права ви отримати не зможете, тому радимо вам подбати про це заздалегідь. А поки водійське посвідчення оформляється, даішники зобов’язані видати вам на все час оформлення тимчасовий дозвіл. По ньому їздити і будете.

Головне не втрачайте оптимізму. Втрата документів дуже часте явище і трапляється в житті кожної людини, навіть самого відповідального. Тому перестаньте картати себе за свою дурість і вперед за новими правами. Як це зробити без шкоди для особистого часу, ви тепер знаєте.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Техніка. Додайте в закладки постійне посилання.