Що робити, якщо відраховують?

Коли людина вступає до інституту, він отримує більше свободи, ніж у школі: за ним не бігають, не дають «стусанів» за невиконане завдання або борги, не викликають батьків за пропуски пар. Багато студентів бувають просто не готові до такої свободи. Як виявляється, самі вони поки не вміють планувати свій час і вчитися «за бажанням». А насправді, освіту після школи — це особиста ініціатива людини.

Що робити, якщо хочуть відрахувати

Отже, вас викликали в деканат і погрожують відрахувати. Це означає, що не все втрачено, наказ не підписаний, студент не відрахований. Тепер потрібно мобілізуватися і діяти:

 • Проводимо підготовчу роботу дуже швидко (потрібно постаратися зробити це за перерва між парами): обійдіть всіх викладачів, з предметів яких у вас борги. Обов’язково перед кожним викладачем посварити себе за те, що ви не зуміли правильно спланувати свій час, скажіть, що в усьому винні ви і вже знаєте, як виправити ситуацію, розкажіть про конкретні дії. В крайньому випадку слізно поскаржтеся на свою важку долю. Попросіть викладача знайти для вас час, щоб ви змогли виправити становище, скажіть, що готові на все. Домовтеся відразу ж про час.
 • Тепер біжіть в деканат і клятвено обіцяйте, що встигнете виправити всі борги. Обов’язково скажіть, з якими викладачами ви домовилися, розпишіть у фарбах, як вони пішли до вас на зустріч і призначили час виправлення. Зверніть увагу декана на те, що ви отримали урок з цієї ситуації і навчилися планувати свій час.
 • Ще один план: збирайте всілякі довідки! Наприклад, якщо ви довго хворіли, то довідка від лікаря може зіграти роль в ухваленні рішення декана. Якщо у вас є інші поважні причини, за якими ви пропускали заняття або не здавали в термін заліки, то шукайте документи, що підтверджують це. Навіть коли у вас хтось вмирає з родичів протягом останнього семестру, це може вплинути на ставлення адміністрації ВНЗ до вас.
 • Багато бувалі студенти радять просити академічну відпустку, коли відраховують з університету. Зробити це не завжди просто … Для того, щоб взяти академічну відпустку, вам потрібна вагома причина. Якщо у вас важке матеріальне становище в сім’ї, зробіть довідку про доходи, надайте її в ВУЗ. Це буде поясненням вашої неуспішності — вам доводилося багато працювати, щоб прогодувати себе і сім’ю. За хвороби або вагітності також можуть дати академічну відпустку. Подумайте, що у вашому положенні є унікального!
 • Зверніться в студентська профспілка (профком), якщо такий є. У багатьох інститутах профком має свого юриста, який захищатиме інтереси студента, якщо той є членом профкому. Повірте, це дуже дієва міра!
 • Ну, і нарешті, застосовуйте важку артіреллію — батьків. Приходьте з мамою, татом, плачте, вибачайтеся, хоч у ноги падайте. Перед сім’єю декан може зглянутися і дати ще один шанс.
 • Відрахували з інституту — що робити

  Коли час втрачено, наказ про відрахування вийшов, а ви все ще хочете повернутися до ВНЗ, приступайте до наступного …

 • Відновлення (за винятком 1 курсу). В цьому випадку вам необхідно написати заяву на ім’я ректора, в якому зазначаються обставини, за якими ви прогулювали заняття. Добре, якщо у вас будуть матися на руках довідки, що підтверджують дані обставини.
 • Також студент має право подати заяву знову ж таки на ім’я ректора на повторне навчання, якщо він не виконав навчальний план в повному обсязі з поважної причини. Що потрапляє під поважні причини? Захворювання, вагітність, сімейні обставини, робочі відрядження чи освітні поїздки від університету. Але таке право у студента є всього лише 2 рази за весь час навчання.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.