Що робити, якщо вас затопили сусіди?

v Відео — «Що робити, якщо вас затопили сусіди»

Складно вгадати, коли комунальні колотнечі нагрянуть в ваш дім. Зате до таких ситуацій можна підготуватися заздалегідь, знаючи правильний алгоритм дій, що робити, якщо затопили сусіди.

Затопили сусіди зверху — що робити

 • По-перше, терміново викликайте ремонтника, зателефонувавши в аварійно-диспетчерську службу. Це необхідно, щоб фахівець зупинив аварію, перекрив усі стояки, вентилі і зареєстрував факт затоплення.
 • На місці цей працівник буде складати акт. Прослідкуйте, щоб всі пошкодження, які нанесені приміщенню внаслідок затоки, знайшли своє відображення в акті. Вам повинен залишитися один примірник даного акту. Нічого не підписуйте, не прочитавши уважно і не обміркувавши ситуацію. Дзвоніть кому-небудь, радьтеся, головне, не впадати в паніку і не поспішати.
 • Зверніть увагу на те, що повністю всі сліди від затоплення квартири проявляються через 3-5 днів.
 • Перш ніж подавати в суд, рекомендується поговорити з сусідами, які вас затопили. Можливо, ви прийдете до обопільного рішення по відшкодуванню збитку і заощадите свій час і нерви. В такому випадку обов’язково зафіксуйте угоду з сусідами на папері, а краще нотаріально завірте. У письмовому вигляді повинно бути вказано, яку суму виплачує вам винуватець, а також до якого терміну! Як правило, додається, що претензій більше ви не маєте.
 • Якщо переговори з сусідами не вдаються, вам потрібно буде запросити до себе експерта для оцінки збитку від того, що залили сусіди. Зверніться в незалежну експертну контору. За 3 робочих дня ви зобов’язані повідомити винуватця про візит оцінювача.
 • Ви маєте право вказувати оцінювачу на всі пошкодження від затоки, якщо він їх пропускає або не помічає. Обов’язково перевіряйте вірність всіх вимірів і стежте, щоб все це фіксувалося в акті. Фотографуйте. Надайте експерту всі документи, які відображають вартість пошкодженого майна, може бути, у вас збереглися чеки або будь-які інші папери з вартістю речей або робіт за попереднім ремонту (кошторису, договору).
 • Складіть і відправте в суд позов про відшкодування шкоди з сусідів зверху, які вас затопили. Добре б, щоб в цьому вам допомагав досвідчений юрист, представляв ваші інтереси.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.