Що робити якщо телефон впав у воду?

Телефон і вода речі не сумісні, але, на жаль, надійно уберегти телефон від бід можна тільки якщо їм взагалі не користуватися. Мобільний телефон ми завжди носимо з собою щоб в будь-який момент можна було відповісти на дзвінок або зателефонувати самому. Що робити якщо телефон впав у воду — адже можна випадково упустити його і в калюжу і в раковину, а то і зовсім забти в пральній машині.

Що робити якщо телефон впав у воду

 • Якнайшвидше необхідно дістати телефон з води. Чим довше він проведе у воді, тим менше шансів його відновити і навпаки, чим швидше ви його дістанете, тим менше ушкоджень він отримає. Так що, якщо ви упустили телефон в калюжу на частки секунди, є дуже хороший шанс його врятувати, а от якщо він перебував майже годину в барабані пральної машини, то краще відразу попрощайтеся з ним.
 • Вимкніть телефон — якщо він не відключився при падінні або працював в той момент, коли ви його впустили, негайно вимкніть. Якщо телефон працює, коли ви дістали його з води це ще не хороший знак, і ступінь пошкоджень можна буде оцінити тільки після певного часу.
 • Від’єднайте батарею і по можливості розберіть його. Батарею від’єднати необхідно відразу ж, інакше може статися коротке замикання, а тонким проводам і мікросхем телефону багато не потрібно, щоб їх пошкодити. Тому джерело живлення треба відразу вилучити, заодно і акумулятор можливо збережіть.
 • Вийміть сім-карту. Якщо ви зберігаєте номери телефонів саме на мапі, а не в пам’яті телефону, вилучення сім-карти допоможе їх зберегти. Чим довше сім-карта буде знаходитися у воді і залишиться вологою, тим більше ризик пошкодити і її.
 • Не намагайтеся його включити до повної просушки — переконатися в тому, що телефон працює ви зможете далеко не відразу, а будь-яка спроба його включити, поки він ще вологий всередині може тільки нашкодити. Сохнути він буде не менше доби, але краще не чіпайте його тиждень, так буде значно надійніше. Так що, залиште його в спокої і не турбуйте.
 • Що робити якщо телефон впав у воду — народні ради. Можна убезпечити телефон зануривши його в спирт (за неперевіреними даними в горілку) відразу після контакту з водою. Як відомо, спирт нешкідливий навіть для мікросхем і тонких сполук, до того ж, він поглинає воду. Так що, якщо телефон занурити в спирт, спирт буде витягати воду з нього залишаючи в цілості його деталі. Природно попередньо від’єднайте акумулятор.
 • Чи не розібраний телефон з від’єднаним акумулятором можна сушити в ємності з рисом, рис вбирає вологу і може допомогти швидше просушити телефон, якщо у вас під рукою є силіка-гель, він теж може допомогти. Важливо, щоб телефон просох зсередини, а фен або сушарка в цьому не допоможуть, тому що сушать тільки зовнішні частини, не проникаючи всередину. Залиште телефон в банку з рисом на кілька діб, тільки потім можете підключити акумулятор і спробувати його включити.
 • Якщо ви можете самостійно розібрати телефон і потім правильно зібрати його назад, вже не раз це робили, і впевнені у своїх навичках, то можете розібрати телефон після того як дістали його з води. Протріть деталі спиртом або хоча б сухою серветкою, можливо у вас є розчин, який допоможе уникнути корозії. Розкладіть деталі на серветках і залиште в спокої до повного висихання, або сушіть їх за допомогою фена. У випадку з розібраним телефоном, фен може допомогти, так як він сушить безпосередньо деталі, швидка сушка гарячим повітрям скоротить час контакту деталей з водою. Коли деталі висохнуть, зберіть телефон і перевірте, чи працює він.
 • Віднесіть телефон в майстерню по ремонту — в ідеалі, після просушування, наприклад в банку з рисом або тижня спокою. Це обов’язковий пункт для власників телефонів з не знімним акумулятором, віднесіть його в сервісний центр якомога швидше. Ремонт може допомогти і в разі якщо телефон не вмикається після прийнятих вами заходів, там вам можуть замінити пошкоджені частини або акумулятор. Заплативши гроші за ремонт ви можливо не втратите дані, що знаходилися у вас в телефоні — номери, фотографії повідомлення. Для когось це значно цінніше, ніж будь-які суми.
 • Якщо нічого не вийшло

  Що робити якщо телефон впав у воду і його не вдалося врятувати. Все на краще!

 • Тепер у вас є іграшковий неробочий телефон для дитини, яка одночасно і «як справжній» і не видає ніяких звуків, ніж нескінченно радує і вас і дитини.
 • Можете поміняти телефон на той, що давно хотіли, адже є привід.
 • Можете влаштувати змагання — хто закине зламаний телефон далі за всіх.
 • Влаштуйте телефону похорон, придумайте пам’ятну промову. Заодно повеселити друзів.
 • Можете його цвяхом до стіни, це буде дуже ефектно виглядати.
 • Якщо у вас немає можливості прямо зараз купити новий телефон, запитайте у своїх знайомих, обов’язково знайдеться той, хто змінює моделі телефонів не через те що вони вийшли з ладу, а просто застаріли або вийшли з моди. Практика показує, що старі моделі часто значно надійніше сучасних.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Техніка. Додайте в закладки постійне посилання.