Що робити якщо потіють пахви?

Будь-коли року, влітку, восени, навесні і навіть взимку, деякі з нас мучаться серйозною проблемою — сильно пітніють пахви, це доставляє незручність не тільки Вам, але і оточуючим Вас людей. Є медична назва цієї проблеми — локальний гіпергідроз (посилене потовиділення). Якщо потовиділення дійсно сильний, то це може бути ознакою якого-небудь захворювання, часом навіть серйозного. Наприклад, це може говорити про порушення роботи підшлункової залози. У такому випадку потрібно обов’язково пройти медичне обстеження.

Що робити, якщо сильно пітніють пахви?

1. Туалетне мило.

Найкраще і натуральне — «дитяче мило», вона вважається екологічно чистим. Його потрібно трохи намочити, потім обробити чисту суху шкіру пахв і дати висохнути. Таким чином, виходить бар’єр, який оберігає одяг від промокання, а шкіру від запаху. Використання антиперсперант, які продаються в магазинах, може приести до дуже небезпечного захворювання — мастопатії. При використанні «дитячого мила» Ви можете бути впевнені, що це Вам не загрожує. Ще наші бабусі користувалися таким способом, так що сміливо використовуйте натуральний продукт.

2. Інфрачервона сауна.

Відвідувати інфрачервону сауну корисно абсолютно всім. Вона має лікувальні властивості. Суть дії інфрачервоної сауни в тому, що вона за допомогою інфрачервоних променів нагріває весь організм за дуже обмежений час, при цьому температура повітря не змінюється. Інфрачервоні хвилі стимулюють роботу лімфи і крові, внаслідок цього приходять у норму різні процеси організму, в тому числі і потовиділення. Тут ви вирішите проблему, якщо сильно пітніють пахви. Але пам’ятайте, що перш, ніж ходити в інфрачервону сауну, проконсультуйтеся з лікарем; при деяких захворюваннях вона може бути протипоказана.

3. Контрастний душ.

Перевірено на досвіді, що люди, які щодня вранці і ввечері приймають контрастний душ, потіють менше. Почніть з двох хвилин. Гарячою водою температурою близько 40 С обливайте пахви, потім 30 секунд холодною водою. Знову гаряча вода, але вже на 30 секунд. Таких підходів потрібно зробити п’ять-шість з кожної пахвою. Воду направляйте по колу. Якщо Вам холодно або дуже жарко, змініть температуру води до комфортної. Такий спосіб буде ефективним, якщо використовувати його постійно.

4. Спреї та креми для ніг.

Спреї і креми, звичайно, закупорюють пори, але вони більш ефективні, ніж дезодоранти для пахв.

5. Ін’єкції «Ботокса».

Такий спосіб можна назвати, мабуть, найбільш ефективним. Після ін’єкцій «Ботокса» протягом шести місяців, а то й року пахви будуть абсолютно сухими завжди. Вам не доведеться користуватися навіть дезодорантами. Це зовсім не боляче, сама процедура триває не більше години. Але недолік в тому, що процедура це недешева (від 10 до 15 000 рублів за сеанс), а повторювати її доведеться максимум через кожен рік, щоб тримався ефект.

6. Ліпосакція.

Це, звичайно, крайній захід. Але, безумовно, сильно пітніють пахви частіше у повних людей. У зоні пахв теж накопичується жир і його надлишок викликає посилене потовиділення. Під час процедури ліпосакції із зони пахв жир відкачується повністю, знищуються нервові вузли, які пов’язані з потовими залозами. За два тижні до процедури лікарі не рекомендують палити і вживати препарати, що підвищують тиск. Якщо у вас цукровий діабет або захворювання, пов’язане з кровообігом або кров’ю, то Вам відмовлять у проведенні процедури. Ефект від такої процедури тимчасовий і тримається від трьох до п’яти років.

7. Кюретаж.

Це операція, в процесі якої повністю видаляється зона, де скупчуються потові залози. Шкіру пахви надрізають, відсувають її шар і вичищають пахвову западину від потових залоз і нервових закінчень. Під час операції можуть виникнути ускладнення: рясна кровотеча або поява гематом (просто кажучи, синців). Але такі ускладнення носять тимчасовий характер. Така операція проводиться не частіше одного разу на п’ять років. Треба сказати, що ефект тримається стільки ж. Але через п’ять років потові залози виростають знову і проблема повертається.

Зрозуміло, що три останніх способу відразу знімають проблему, але це все-таки втручання у ваш організм, не поспішайте приймати рішення, спробуйте і інші способи, перш ніж вирішувати проблему так кардинально. Ускладнення не виключені, кожен організм може відреагувати несподівано на втручання із зовні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.