Що робити якщо порвався презерватив — без паніки!

загрузка...

Бар’єрні методи контрацепції дуже популярні і досить надійно захищають як від небажаної вагітності, так і від захворювань, що передаються статевим шляхом. На жаль, не всі виробники випускають якісні презервативи, це може призвести до того, що презерватив може порватися в самий відповідальний момент. Що ж робити?

Які небезпеки виникають при порушенні цілісності презерватива

Неякісні презервативи випускають в основному азіатські країни (крім Японії, в цій країні все зі знаком якості), вони й коштують дешевше європейської і північноамериканської продукції, і частіше рвуться.

Якщо порвався презерватив, то виникає дві небезпеки: незапланованої вагітності і можливості зараження захворюванням, що передається статевим шляхом (а іноді і цілим букетом таких захворювань). А так як такі випадки зустрічаються досить часто, вироблені і спеціальні екстрені заходи з ліквідації наслідків «аварії».

Як попередити незаплановану вагітність, якщо порвався презерватив

Якщо порвався презерватив і сперма потрапила в піхву, то в першу чергу потрібно подумати про ступінь небезпеки того, що сталося. Це означає, що жінка повинна згадати, який у неї сьогодні день менструального циклу. Як відомо, неможливо завагітніти, починаючи з 2-3 дня після овуляції (часу виходу яйцеклітини з яєчника, яке припадає на середину менструального циклу) до початку наступної менструації (час абсолютної стерильності). В інший час у сперматозоїдів є шанс дочекатися яйцеклітини.

Якщо «аварія» сталася в небезпечний час, то потрібно видалити сперму з піхви і чим швидше, тим краще. Для цього потрібно прийняти душ, а потім проспринцеваться. Для спринцювання краще підійдуть злегка підкислені розчини (з лимонним соком, оцтом) — в них сперматозоїди повільніше рухаються і швидше гинуть. Перш, ніж спринцюватися, потрібно спробувати приготований розчин на смак: він повинен бути тільки злегка кислим, занадто кислий розчин може викликати опік ніжної слизової оболонки жіночих статевих органів. Після спринцювання в піхву потрібно ввести засоби, що руйнують сперматозоїди — сперміциди (фарматекс, концептрол, Делфін, орто, коромекс), які виробляються у вигляді кремів, пінок, свічок, таблеток для місцевого застосування. Чи дає цей метод стовідсоткову гарантію, що жінка не завагітніє? Звичайно, ні.

Тому варто продовжити екстрену профілактику вагітності. Для цього випускаються спеціальні гормональні препарати, наприклад, постинор, який містить синтетичний аналог жіночого статевого гормону прогестерону, переважної діяльність інших жіночих статевих гормонів — естрогенів, що перешкоджає настанню вагітності. Одну таблетку Постинор краще прийняти відразу ж (але можна це зробити і з протягом трьох днів), а другу через 12 годин. Препарат далеко не нешкідливий, він може викликати гормональні порушення.

Замість постинора можна використовувати і комбіновані гормональні контрацептиви, але це вже робиться за призначенням гінеколога. Протягом кількох діб після «аварії» можна ввести в порожнину матки внутрішньоматкові засоби (ВМС) — це також робить тільки гінеколог.

Але кожна жінка повинна чітко знати, що екстрені методи попередження вагітності (крім ВМС, його можна використовувати постійно) не повинні використовуватися як постійне засіб контрацепції, це може призвести до важкого ураження жіночої статевої сфери.

Як попередити захворювання, що передаються статевим шляхом, якщо порвався презерватив

Не менш небезпечний розрив презерватива і в тому випадку, якщо статевий контакт відбувався з випадковою людиною, і немає впевненості в його здоров’ї. У такому випадку цілком можливо заразитися інфекцією, що передається статевим шляхом (ІПСШ). До таких інфекцій відносяться венеричні захворювання (сифіліс, гонорея, м’який шанкр, лімогранулема венерична і гранульома венерична), а також такі інфекції, як уреаплазмоз, хламідіоз, трихомоніаз, генітальний герпес, ВІЛ-інфекція.

Якщо провести екстрену профілактику в перші дві години після статевого контакту, то, як правило, вдається попередити більшість ІПСШ. Якщо партнер був ненадійним, то краще звернутися в пункт особистої профілактики при шкірно-венерологічному диспансері, там чоловікам проводиться профілактика 2% водним розчину протарголу, а також такими препаратами, як гибитан, цидипол. Профілактика жінкам проводиться розчинами препаратів солей ртуті, нітрату срібла, марганцівки, гібітаном і Цидіполу. Не варто нехтувати такою профілактикою, якщо немає впевненості у своєму партнері.

Презерватив — надійний засіб, але для того, щоб уникнути неприємних ситуацій з його розривом, потрібно вибирати якісні вироби.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.