Що робити якщо нудить після алкоголю?

Нудота, як невід’ємний супутник алкогольного отруєння, багатьом знайома не з чуток. Настільки нехитрим чином, організм надзвичайно прозоро натякає нам, наскільки тяжко йому доводиться від зловживань алкоголем. Що ж робити якщо нудить від алкоголю і чому це відбувається?

Чому нудить від алкоголю

Медицина давно дала відповідь на питання, чому нудить після алкоголю — організм отруєний продуктами розпаду спирту: метанолом, ацетальдегідом, кислотами і сивушними маслами. Плюс до всього алкоголь зневоднює і вимиває мінеральні речовини. І залежно від того, cколь надмірної виявилася випита доза, буде різниця і гамма «приємних» відчуттів супроводжують стан інтоксикації.

Є люди, які відчувають нудоту навіть після одного-двох келихів легкого вина. Така поведінка організму може являтся сигналом про неполадки в роботі шлунка, печінки, кишечника або підшлункової залози, а може і зовсім означати персональну непереносимість алкоголю (недолік ферменту алкогольдегідрогенази). В такому випадку, вживання будь-яких доз алкоголю строго протипоказано.

Якщо виникла блювота

Особливою увагою слід відзначити випадки, коли після вживання алкоголю нудить жовчю. Алкоголь викликає дисфункцію жовчовивідних шляхів, що може стати причиною потрапляння жовчі в шлунок, стравохід або навіть ротову порожнину з дванадцятипалої кишки. Навіть одноразове прояв жовчних виділень, повинно послужити вагомим приводом для звернення до мед. установа. Тут жарти погані — таким чином організм може сигналізувати про початок розвитку панкреатиту або захворюваннях печінки.

Що робити якщо нудить?

Випити велику кількість води (не менше літра) і викликати блювоту. Випити склянку води з соком одного цілого лимона. Можна прийняти кілька таблеток активованого вугілля.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.