Що робити якщо немає овуляції?

Овуляція — це необхідний процес при здоровому менструальному циклі у жінки. Тим, хто не знає або погано уявляє, що таке овуляція, для чого вона потрібна і як її розрахувати, рекомендуємо ознайомитися зі статтею на нашому порталі, розташованої за наступним посиланням — як розрахувати овуляцію?

Багато жінок страждають від того, що у них не настає овуляція. Відсутність овуляції відбивається на здоров’я як зовні, так і внутрішньо. Порушується гормональний баланс, пропадають місячні, зачаття дитини стає неможливим. Гормональні порушення, в свою чергу, часто стають причиною розвитку остеопорозу, ламкості нігтів і випадіння волосся.

Що робити, якщо немає овуляції?

Для початку потрібно звернутися до фахівців і пройти обстеження. Необхідно обов’язково сходити на прийом до гінеколога і ендокринолога і з’ясувати причини відсутності овуляції. Причини можуть бути різні:

 • Патологічні захворювання
 • Недолік або надлишок ваги
 • Венеричні захворювання
 • Інфекційні захворювання
 • Приготуйтеся до того, що, можливо, Вам доведеться здати аналізи крові і сечі, зробити УЗД яєчників, підшлункової та щитовидної залози, а також аналізи на гормони та статеві інфекції. Залежно від причини, що викликала відсутність овуляції, лікар призначить Вам лікування. Якщо проблема у вазі, то його нормалізації буває достатньо, щоб з’явилася овуляція. Якщо причина криється в венеричних та інфекційних захворюваннях, то спочатку Вам призначать курс по їх лікуванню, після чого Ви приступите до відновлення гормонального балансу. Якщо у Вас немає серйозних хвороб, то лікування відразу буде направлено на відновлення рівня гормонів. На цьому етапі традиційна медицина пропонує спеціальні гормональні препарати, але Ви також можете скористатися лікувальними травами. Проте якщо Ви вдаєтеся до допомоги фітотерапії, проконсультуйтеся спочатку з лікарем, тому що якісь трави можуть бути для Вас індивідуально нестерпні. Також пам’ятайте, що лікування травами вимагає довгого часу, іноді це займає кілька місяців.

  Але буває, що гормональний баланс в порядку, а овуляція все одно не настає. Немає овуляції, що робити? Поява овуляції багато в чому залежить від нормального росту фолікулів. Якщо у Вас є проблеми з їх дозріванням, то лікування відбувається трохи іншим способом. Воно спрямоване на стимуляцію овуляції. В процесі лікування відбувається вплив на зростання фолікулів. Лікар виписує курс гормональних препаратів — індукторів. Зовні вони являють собою ін’єкції, які потрібно вводити під шкіру або внутрішньом’язово. В процесі лікування проводять УЗД для того, щоб вести контроль над зростанням фолікулів. Як тільки фолікул досягає нормального розміру, жінці призначають препарат, який завершує дозрівання яйцеклітини. Після того, як дозрівання сталося, можна зачати дитину.

  Якщо не відбувається овуляція, що робити самостійно, крім лікарського лікування? Піклуйтеся про своє здоров’я. Відмовтеся від шкідливих звичок, правильно харчуйтеся, висипайтеся, частіше гуляйте по вулицях, займіться спортом і ретельно дотримуйтесь гігієну, особливо в інтимних місцях. Все це зміцнить Ваш імунітет, допоможе відновити гормональний баланс і дасть сили організму, щоб перенести лікування без великої шкоди для здоров’я.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.