Що робити якщо не платять зарплату?

На сьогоднішній день законодавством Російської федерації передбачені штрафні санкції для роботодавця, які несвоєчасно виплачує зарплату або інші засоби, покладені працівникові. Якщо Ваш роботодавець порушує терміни виплати будь-яких платежів: заробітної плати, відпускних, розрахунку при звільненні та будь-яких інших виплат, то він повинен, крім належних виплат, ще і відсотки на них (іншими словами, компенсацію). Розрахунок таких відсотків досить простий, їх сума становить одну трьохсоту ставки рефінансування банку Росії за кожен день прострочення виплати. Ставка рефінансування береться на день виплати. На деяких підприємствах укладено колективний договір, в якому може бути прописана сума компенсації при затримці заробітної плати, в такому випадку, ви маєте право отримати цю суму, але вона повинна бути не нижче суми відсотків, яку ми вважали вище. Так ж сума компенсації може бути прописана і в трудовому договорі.

Є ще один нюанс: Вам зобов’язані виплатити дану компенсацію навіть у випадку, якщо затримка заробітної плати чи інших виплат сталася не з вини роботодавця.

Якщо заробітну плату затримують на досить тривалий термін, то ви маєте право на індексацію (перерахунок) всіх виплат і відсотків по ним, тому що інфляція «з’їдає» Ваші гроші з плином часу.

Також слід звернути увагу і на те, що відсотки нараховуються не на ту заробітну плату, яку ви отримуєте на руки, а на заробітну плату без вирахування податків.

Ви не зобов’язані вимагати всіх виплат з розрахунком відсотків у свого роботодавця; за законом при навіть мінімальної затримки заробітної плани, роботодавець зобов’язаний самостійно розрахувати відсотки і виплатити загальну суму. Але на практиці, звичайно, таке відбувається досить рідко. Що робити, якщо не платять зарплату? Звертайтеся до комісії з праці за місцем проживання. Співробітники комісії допоможуть скласти відповідну заяву і вживуть заходів. А чи ставити до відома про це керівника чи ні, це ваш вибір.

Разом з цим Ви вправі зажадати компенсацію і за завдану моральну шкоду. Сума такої компенсації визначається за спільним рішенням працівника і роботодавця. Якщо ви не змогли прийти до суми, яка б влаштувала обидві сторони, то звертайтеся до суду. Суд врахує серйозність завданої моральної шкоди, візьме до уваги всі викладені вами обставини, визначить, наскільки винен роботодавець, справедливість Ваших вимог, а також обгрунтованість відмови роботодавця і прийме відповідне рішення.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.