Що робити якщо людина померла?

Тема нашої статті сьогодні серйозна як ніколи. Ми поговоримо про те, що робити, якщо померла людина. Ми завжди думаємо, що такі ситуації повинні обходити нас стороною, але, на жаль, часом, нам доводиться стикатися з ними лицем до лиця. І краще заздалегідь знати, як правильно себе вести. Отже:

Людина померла. Що робити?

Слід відразу ж зазначити, що алгоритм дій після смерті людини буде залежить від ситуації, в якій сталася трагедія. Давайте розіб’ємо наші дії по конкретних критеріям. Отже:

Смерть людини настала в денний час. Помер чоловік. Що робити вдома?

 • У терміновому порядку викликати дільничного лікаря. Спеціаліст огляне тіло, зафіксує точний час смерті і оформить бланк про констатацію смерті.
 • Викликати співробітника поліції. Поліцейський повинен оформити протокол огляду трупа.
 • Далі необхідно зібрати пакет документів, необхідних для реєстрації смерті в поліклініці або для вирішення відправки трупа на додаткове патологоанатомічний розтин. Які документи нам знадобляться? Ось список: бланк про констатацію смерті, протокол огляду трупа, медичний поліс і амбулаторна карта померлого (якщо є на руках), паспорт померлого і паспорт заявника. Всі ці документи необхідно принести в поліклініку.
 • У разі прийняття рішення про патологоанатомічному розтині, потрібно викликати спеціалізовану машину, яка доставить тіло померлого в морг. Після цього необхідно звернутися в морг за свідоцтвом про смерть. Для цього знадобляться паспорта померлого та заявника.
 • Після отримання свідоцтва про смерть необхідно звернутися в ЗАГС. Там ви отримаєте гербовое свідоцтво про смерть та довідку про смерть.
 • Після збору всіх документів необхідно звернутися в похоронне бюро і оформити заявку на поховання або кремацію за допомогою агента.
 • Якщо трагедія сталася вночі, то лише кілька пунктів алгоритму дій будуть відрізнятися. Для констатації смерті вночі необхідно викликати бригаду швидкої допомоги, так як дільничний лікар вночі не працює. Всі інші пункти алгоритму не відрізняються … Ось, що треба робити, якщо помер близька людина …

  Якщо трагедія сталася в громадському місці, то труп померлого відвозять в судово-медичний морг, де виробляють всі необхідні дослідження і складають висновки про смерть. Саме по-цьому потрібно звертатися в поліцію або в бюро нещасних випадків, коли пропадає близький або знайомий чоловік. Співробітники цих організації повідомляють сім’ям і друзям померлого точне місце розташування моргу і телефон, за яким можна зв’язатися з персоналом цієї організації. Потім по телефону обговорюється точно час прибуття родичів або друзів для впізнання тіла та з’ясування причин смерті людини.

  Особливої розмови вимагає ситуація, коли людина гине насильницькою смертю. Це може бути вбивство, суїцид, нещасний випадок, авто і авіакатастрофа, падіння з висоти, утоплення і так далі. В цьому випадку тіло загиблого в обов’язковому порядку забирають в судово-медичний морг. Прокуратура проводить перевірку за фактом смерті людини, після якої порушується кримінальна справа або складається постанова про відмову в порушенні кримінальної справи. Щоб отримати право на поховання або кремацію тіла, вам необхідний дозвіл прокуратури або поліції. Цей дозвіл необхідно отримати до оформлення довідки про смерть в РАГСі.

  Ось, які речі необхідно підготувати для моргу:

  Для чоловіка: нижня білизна; шкарпетки; костюм, сорочка, краватка; черевики; верстат для гоління, туалетна вода; туалетне мило, гребінець, маленьке махровий рушник.

  Для жінки: нижня білизна; панчохи або колготки; сукню з довгим рукавом, не чорна хустка на голову; туфлі; туалетна вода, мило, гребінець, рушник.

  Ми сподіваємося, що представлена нами інформація обов’язково допоможе вам правильно себе повести в екстреній ситуації. Як правило, будь-які потрясіння нашого життя, як хороші, так і погані відбуваються несподівано. Саме в цьому і полягає проблема. Звичайна людина просто неготовий зустріти ситуацію стійко і холоднокровно. Ефект несподіванки також негативно позначається і на нашому спільному здоров’я, так як стрес, викликаний в нештатної ситуації, часто носить руйнівний характер.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.