Що робити якщо голос пропав?

Іноді у кожного може статися ситуація, коли у нього раптово пропадає голос. Це може статися з абсолютно різних причин: від застуди або ангіни, через перенапруження зв’язок якщо багато голосно говорив, співав чи кричав, а іноді і зовсім без видимих причин. Що робити, якщо голос пропав.

Що робити, якщо голос пропав

З’ясувати причину — у різних випадках втрати голосу і лікування буде різним, тому для початку, згадайте, що було незадовго до того, як ви втратили голос.

 • При простудних та інфекційних запаленнях необхідно лікувати запалення горла, добре допомагають полоскання, тепле пиття і протизапальні спреї, наприклад Інгаліпт. В період лікування вам не можна буде вживати холодні продукти і напої, зате корисний буде мед.
 • Голос може пропадати при застуді і у випадку, якщо ви приймаєте відхаркувальні і не лікуєте горло. Мокрота буде виводитися через кашель, але кашель буде утруднений через запалення і в підсумку все це може привести не тільки до больових відчуттів, а й до втрати голосу. В цьому випадку, припиніть прийом відхаркувальних і користуйтеся спреєм.
 • У випадку, якщо ви зірвали голос, то існую народні методи, які допоможуть відновити зв’язки: це різні варіанти теплих трав’яних відварів з ромашки, анісу і меду. Хорошим засобом є тепле молоко з медом або на ніч можна випити молоко з горілкою (на склянку молока одна столова ложка горілки). Можна пити морквяний сік, розведений молоком. Так само використовуються суміші сирого яйця або жовтків з медом і коньяком. Суть всіх цих методів у тому, що зв’язки обволікаються жирним речовиною, розслабляються і прогріваються. Намагайтеся не говорити зовсім деякий час, все одно ваше хрипіння мало чим допоможе, краще візьміть з собою ручку і блокнот і пишіть записки.
 • Існує ще один вид зникнення голосу, найрідкісніший. Його причини криються в підсвідомості і є психологічними. Якщо людина перенесла сильний стрес, потрапив з травматичну ситуацію і при цьому його голос з цим був якось пов’язаний, то підсвідомість вирішує, що щоб ситуація не повторилася необхідно голос відключити. І людина опиняється в такому положенні ніби хтось знайшов пульт управління і відключив йому звук. Зв’язки цілі, горло в порядку, але жодного звуку людина видати не може. Що робити якщо голос пропав без видимих причин і лікарі терапевти розводять руками: зверніться до психолога, психотерапевта чи психіатра. Він допоможе з’ясувати в чому причина втрати голосу і допоможе з нею впоратися.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.