Що робити, якщо дитина погано їсть

Кількість їжі, яку повинен вживати дитина, залежить від того, що саме він їсть. Не турбуйтеся, якщо вам здається, що дитина мало з’їдає за один прийом їжі. Він надолужить в наступний прийом їжі або перекус. Якщо дитина повний енергії і зростає, значить, з ним все в порядку. Якщо вам здається, що він повільно зростає через те, що занадто мало їсть, проконсультуйтеся з лікарем.

Що робити, якщо дитина вибагливий у їжі

Багато малят вибагливі в їжі. Це нормальна поведінка для дитини в ранньому віці. Можливо, дитина їсть якийсь один вид їжі знову і знову, а потім втрачає інтерес і не хоче їсти це зовсім. Пропонуйте дитині різні види поживної їжі, дайте йому можливість вибирати. Давайте йому те, що він любить, разом з новими продуктами. Але надайте йому можливість самому зацікавитися новим продуктом, не змушуйте пробувати. Можливо, вам доведеться пропонувати одне і те ж кілька разів, перш ніж він зважиться познайомитися з новою їжею.

Батькам потрібно бути готовими проявляти гнучкість і, можливо, готувати додаткові страви. Наприклад, якщо ви варите суп, а дитина з нього їсть тільки картоплю і моркву, вам варто приготувати для малюка окремо ще якісь овочі.

Запишіть все, що дитина їсть, і перевірте, чи отримує він таким чином всі необхідні поживні речовини.

Не забувайте, що дитина бере з вас приклад. Якщо малюк бачить, що дорослі їдять різноманітну і корисну їжу, він напевно захоче спробувати щось з цього.

Як дізнатися, чи достатньо їсть моя дитина

Пропонуйте дитині смачну і привабливо виглядають їжу, обов’язково в правильному кількості. Розмір порції можна визначити так — пропонуйте по одній столовій ложці кожного виду їжі на кожен рік дитини. Якщо дитина все ще голодний, запропонуйте ще. Не змушуйте малюка доїдати все, що лежить на тарілці.

Не торгуйтеся з дитиною за їжу (наприклад, не пропонуйте десерт в якості нагороди). Нагороди і покарання взагалі не дуже гарна ідея щодо їжі. Якщо дитина відмовляється їсти, приймайте його відмову. Навіть якщо вас це турбує або засмучує, не демонструйте ці почуття дитині. Інакше, якщо дитині не вистачає уваги, він буде надалі спеціально відмовлятися їсти, щоб привернути до себе увагу.

Як щодо перекусів

Дитині потрібно три основних прийоми їжі в день і два легких. Часто малюки не з’їдають за один прийом їжі достатньо, щоб дочекатися наступного. Пропонуйте дитині маленькі і корисні перекуси. Це може бути шматочок нежирного сиру, йогурт, шматочки яблука або полуниці, шматочок нежирного м’яса або цільнозерновий крекер з арахісовим маслом.

Але постарайтеся не пропонувати дитині перекушувати безпосередньо перед їжею, менше, ніж за годину до основного прийому їжі. Якщо малюк сяде за стіл голодним, він буде менш вибагливим.

Якщо дитина відмовився від їжі під час прийому їжі, запропонуйте йому живильний перекус. Якщо йому і цього не хочеться, запропонуйте те ж блюдо в наступний прийом їжі, швидше за все, він вже буде згоден з’їсти це.

Як полегшити прийоми їжі

Ось деякі пропозиції, які можуть зробити прийоми їжі простіше і комфортніше:

 • Попереджайте. Хвилин за десять-п’ятнадцять до їжі скажіть дитині, що скоро час сідати за стіл. Діти можуть так втомитися або захопитися грою, що не захочуть їсти. Попереджаючи дитину заздалегідь, ви підвищуєте ймовірність того, що він трохи заспокоїться перед їжею.
 • Дотримуйтеся режиму. Діти комфортніше себе почувають, коли події в їх житті передбачувані. Постарайтеся усією родиною сідати за стіл в один і той же час, на одні й ті ж місця. Добре, якщо члени сім’ї за обідом або вечерею будуть розповідати один одному щось цікаве.
 • Їжа — час для сімейного спілкування. Не давайте дитині грати з іграшками під час їжі. Не варто читати або дивитися телевізор під час прийому їжі. Пояснюйте дитині, як добре всім разом збиратися за столом, і попросіть його не йти, поки все не поїдять.
 • Зробіть прийоми їжі приємними. Якщо за столом панує комфортна атмосфера, дитині, швидше за все, сподобається їсти разом з усіма. Не сваріться за столом.
 • Не очікуйте занадто багато. Не варто розраховувати, що маленька дитина негайно засвоїть манери поведінки. Наприклад, що дитина в три роки буде їсти виделкою і ножем. Є ложкою для більшості дітей набагато простіше.
 • Це проблема поведінки або апетиту

  У своїй практиці я бачив чимало дітей, які не бажали є, але одна дитина була важче за всіх. Він завжди їв, як пташка, а на цей раз відмовився їсти зовсім. Пройшло приблизно три доби з тих пір, як він щось їв. Здавалося, що він оголосив голодування. Спроби годувати його насильно приводили до блювоти. Батьки були на межі нервового зриву, але на четвертий день хлопчик таки вирішив поїсти.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.