Що робити, якщо дитина не хоче вчитися?

Дитина не хоче вчитися? Не знаєте, як його змусити робити домашні завдання? Пропускає уроки і заявляє, що йому «не потрібна ця дурна школа»? Щоб знайти рішення даної проблеми, необхідно, перш за все, виявити причини, чому у вашого чада пропало бажання виконувати вимоги школи.

Батько повинен пам’ятати, що в більшості випадків діти перестають вчитися не тому, що їм просто лінь, а в силу якихось внутрішніх переживань або зовнішніх обставин. Розглянемо найбільш поширені причини того, що у дитини пропадає бажання вчитися:

 • Не розуміє і не встигає вивчати шкільну програму разом з однокласниками. Деяким батькам в це важко повірити, але коли дитина бачить, що він повільніше або навіть «дурніші» друзів, психологічно він відчуває стрес, який призводить до стандартного «не буду робити!». Вихід з даної ситуації один — допомагати дитині справлятися з обсягом домашньої роботи і займатися додатково. Самостійно ви будете робити це чи ні — вирішувати вам. У будь-якому разі, сьогодні можна легко знайти репетиторів з будь-якого предмету. Це додасть дитині впевненості у своїх силах, що призведе до підвищення бажання вчитися!
 • Погані стосунки з однокласниками чи вчителями. Якщо ви зрозумієте, що між вашою дитиною і вчителем існує певний конфлікт, відразу звертайтеся до адміністрації школи, якщо, звичайно, розмова з учителем не вирішив проблему. Пам’ятайте, від вчителя залежить і успішність, і любов до предмету. Напружені стосунки з однокласниками теж перешкоджають стабільній обстановці в класі і позитивного настрою вашої дитини. На жаль, в більшості випадків батькам варто подумати про переведення в інший клас чи школу.
 • Захопленість комп’ютерними іграми та інтернетом. Це найбільш поширена причина неуспішності і небажання вчитися у сучасних дітей. Зацікавити шкільними предметами дитини набагато складніше, ніж захоплюючими іграми і безліччю розваг на просторах Інтернету. Тим не менш, батькам варто пошукати щось корисне і потрібне у навчанні і розповісти про це дитині, тим самим підвищивши його мотивацію. Якщо він не хоче вчити англійську, запитайте, як він буде спілкуватися з Людиною-павуком, коли поїде в Америку? А як він буде збирати роботів і літаки, якщо не буде знати математику та інформатику?
 • Що робити, якщо дитина не хоче вчитися? Правильно, розібратися в ситуації і спробувати знайти вихід. А краще — разом з дитиною!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.