Що робити, якщо болить вухо?

Біль в області вуха може виникнути в будь-який час року. Як тільки люди стикаються з даною проблемою, вони відразу ж починають шукати способи зняття цього болю, займаючись самолікуванням. А насправді, причин болю у вусі може бути багато. Приміром, у вухо може віддавати і ангіна, і зубний біль внаслідок карієсу, та яких чинників тільки немає! Давайте в цьому сьогодні і розберемося …

Чому болить вухо

Що робити, якщо болить вухо? Що лікувати, як діагностувати проблему і з’ясувати джерело болю? Адже відома маса захворювань, при яких стріляє в вухо.

Що робити, якщо болить вухо через запалення

На прийомі лікар вказав на отит. Як це визначається? Натисніть із зусиллям на козелок, і ви відчуєте хворобливе відчуття. Козелком називають виступ у вушній раковині перед отвором зовнішнього слухового проходу. Крім того, при запаленні може спостерігатися підвищена температура тіла, шум у вухах і в деяких випадках гнійні виділення.

До лікаря необхідно звернутися, як тільки ви помітили гнійні виділення з вух, пульсуючий біль і підвищену температуру тіла. Якщо таких симптомів немає, а біль у вусі має ниючий або тягне характер, тоді можна спробувати провести лікування самостійно. Для початку зробіть компрес. Загорніть звичайну сіль у мішечок, нагрійте його праскою або на сковороді. На такий мішечок слід прилягти хворим вухом. Знайдіть будинку борний спирт, змочіть в ньому ватний кульку і помістіть його в хворе вухо. Крім цих методів самолікування слідкуйте, щоб вухо завжди перебувало в теплі. Навіть найменше переохолодження зробить всі ваші зусилля марними. Якщо запалення вуха було незначним, тоді все пройде через кілька днів. Не пийте ніяких антибіотиків без призначення лікаря, а також не грійте вухо, якщо біль пульсуючий, а з вуха тече гній. У тому випадку, якщо біль не вщухла, біжіть прямо до лора!

Що робити, якщо болить вухо внаслідок проблем із зубами

Запущений карієс крайніх зубів може привести до болів у вухах, якщо запалився нерв або тканину у зуба. Біль у вусі носить пульсуючий характер. При тиску на зуб біль у вусі помітно посилюється. Зубний біль часто віддає і в вухо, і в скроню, і навіть в шию. Ближче до ночі біль у вусі збільшується.

Як ви вже зрозуміли, повністю позбавитися від болю у вусі в даному випадку неможливо. Першим ділом зверніться до зубного лікаря і вирішіть проблему з зубом. Звичайно, біль терпіти не можна. Тому до прийому у стоматолога прийміть знеболюючий засіб (анальгін, темпалгин, ібупрофен, наприклад). Біль у зубі можете зменшити, якщо прополоскати порожнину рота содою. Розведіть 1 чайну ложку соди в 1 склянці теплої кип’яченої води, а також додайте 2 краплі йоду.

Також один засіб народної медицини допоможе ненадовго впоратися з нестерпним болем. Подрібніть цибуля і часник, перемішайте їх і помістіть на хворий зуб. Прикрийте ліки ватою. Попереджаємо, у жодному разі не накладайте зігріваючий компрес на щелепу, а також не колупайте зуб твердими гострими предметами. Щоб не дати інфекції поширитися, не чіпайте ясна біля зуба руками.

Отже, підіб’ємо підсумок всьому сказаному і коротко пропишемо ваші перші дії. Що робити, якщо болить вухо:

  • Коли болить вухо, терміново записуйтеся до терапевта, який дасть направлення на прийом до лора.
  • В очікуванні зустрічі з фахівцем, прийміть знеболюючі заходи. Як правило, радять використовувати краплі отізол або отипакс, в них присутня хороший знеболюючий компонент. Зверніть увагу, що дані краплі потрібно вірно закопувати, щоб вони дали ефект. По-перше, температура ліки повинна відповідати температурі тіла. А по-друге, краплі повинні потрапити на барабанну перетинку. Для цього гарненько відтягніть вушну раковину у себе вгору, а в дитини вниз. У хворе вухо необхідно закапати 3-4 краплі.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.