Що робити якщо болить шия?

Існує безліч способів позбутися болю в шиї. Крім спеціальних вправ, це медикаментозні препарати, народні рецепти, масажі й цілі комплекси оздоровлівающіх процедур. Який з них застосовувати, безпосередньо залежить від конкретної ситуації, точніше — від причин появи болю.

Медикаменти

Найбільш проста відповідь, що робити, якщо болить шия — прийняти звичайний аспірин або інший засіб з знеболюючим і протизапальним ефектом. Зокрема, виявляться корисними ібупрофен, вольтарен, диклофенак, кетопрофен, а також здатні знімати спазм м’язів баклофен, тизанідин і толперизону. Перераховані медикаменти випускаються у вигляді ректальних свічок, мазей, гелів і таблеток. Використовуйте їх в малій кількості, обмежившись тільки позбавленням від болю.

Ще один цікавий момент, пов’язаний з ліками — необхідність в утриманні від прийому снодійного. Само по собі, шиї воно ніякої шкоди не приносить, однак, впадаючи в штучний сон, людина приймає неприродні пози. Прокинувшись вранці на боці або животі, Ви можете відчути ломоту не тільки в області шиї, а й у спині, попереку та занімілі від довгого лежання кінцівках. Взагалі, спати краще на твердих поверхнях, перебуваючи на спині.

Фізичні вправи

Багато хто не знає: існує цілий список протипоказань, коли болить шия, що робити не можна. Не виходьте на вулицю з розстебнутим коміром пальто, так як холод є причиною оніміння м’язів. Не сидіть постійно на одному місці, так як нерухомість тільки посилить ситуацію. В крайньому випадку, постарайтеся зберегти нейтральну позу — ноги і стегна під прямим кутом, спина рівна, погляд спрямований прямо перед собою. Якщо працюєте за комп’ютером, прослідкуйте, щоб монітор знаходився прямо перед очима, інакше Вам доведеться вертіти головою по сторонах, нахиляти її або відкидати. Не дивіться телевізор і не читайте текст з дисплея на меншому, ніж один метр, відстані.

Періодично робіть перерви по кілька хвилин, під час яких пройдіться по кімнаті, зробіть кілька нескладних фізичних вправ або вугільної на вулицю. Бажано, щоб проміжки між паузами становили близько півгодини. Взагалі, тренуйте шию вранці і ввечері: зробіть головою кілька кивків, повільно повертите нею, можете навіть вивести в повітрі підборіддям власні ініціали. Головне, ніяких різких рухів, і постарайтеся задіяти всі групи м’язів. Стоячи, рухайте плечима вгору-вниз або підтягніть до грудей обидві руки, взявши щось важке — для шиї це дуже хороша гімнастика. Вранці і ввечері просто висите на турніку по півхвилини, можете не підтягуватися. Звичайно, ці вправи не знімуть біль миттєво, доведеться трохи потерпіти, проте подібна гімнастика здатна попередити її появу в майбутньому.

Масаж

Дуже часто болить шия ззаду, що робити мало хто знає. Якщо це сталося, найбільш дієвим засобом виявиться масаж. Його суть полягає в тому, що голову лежачого на спині массажіруемого потрібно повертати з боку на бік, а м’язи шиї «витягувати» в довжину, повільно масажуючи їх. У процедурі задіяна не тільки шия, а й потиличні м’язи голови. Врахуйте, що кожен хребець необхідно масажувати окремо від інших. Так як самому собі масаж зробити неможливо, попросіть про це близьких чи знайомих.

Самі ж Ви можете просто лягти на тверду поверхню без подушки і розслабитися, використовувати массажер або спеціальний валик. Останній створений для того, щоб підкладати його під шию під час сну. Спочатку здається, що він занадто твердий, проте вже через деякий час до Вас повернеться сон, а самі болі в шиї зникнуть.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.