Що робити, якщо болить серце?

А чи дійсно ви відчуваєте біль у серці? Якщо болить у серці, це ще не означає, що проблема в ньому. Зверніть увагу, що половина жінок віком до 30 років скаржиться на те, що у них болить серце. Але дуже часто за цим болем ховається міжреберна невралгія. Після стресів, невеликих переживань, при переохолодженні тіла (або застуді) скарги збільшуються. Але як відрізнити неврологічне захворювання від серцевого?

Чи справді болить серце?

Все дуже просто. Якщо болі в області серця посилюються при зміні пози, вдиху, тобто від руху вашої грудної клітини, значить, справа в невралгії. Неврологічна біль в області серця непостійна, вона може проходити періодично при зміні положення тіла. Але все одно не варто ставити діагноз самостійно, краще зверніться до лікаря. Якщо ви думаєте, що у вас невралгія, то не буде зайвим пропити курс заспокійливих таблеток на травах (новопассит, персен форте, пустирник форте, наприклад). А поки випийте валер’янки і забезпечте доступ до свіжого повітря.

Симптоми захворювань серцево-судинної системи

Якщо болить серце, то це може служити ознакою різних захворювань серцево-судинної системи. Як розпізнають їх лікарі, що робити, якщо болить серце … Розглянемо деякі з захворювань.

Міокардит

Біль ниючий, що давить або колючий в області серця. Може виникнути як після фізичного навантаження, так і після якогось часу.

Ішемія міокарда

В області серця виникає давящее відчуття, яке віддається на ліву руку. Після переїдання, стресу або фізичного навантаження це трапляється часто.

Перикардит

Це захворювання на початковому етапі супроводжується болями в серці при терті листків перикарда. Інтенсивність болю залежить від дихання і пози, тому, як правило, людина намагається сидіти, нахилившись вперед, а дихати поверхово. Скарги на підребер’ї і ліву руку.

Гострий інфаркт міокарда

Дуже інтенсивні болі в серці тривалістю в пів години і більше. При різкій ниючий і пекучого болю в серці терміново викликайте швидку!

Пролапс мітрального клапана

При пролапсі в серце може виникати біль, який не зняти навіть нітрогліцерином, вона ниючий, що давить і щемлива. Тривалість болю — це відмітна ознака даного захворювання.

Що робити, якщо болить серце: як зняти напад

Отже, перш за все, коли турбує серце, людині необхідно звернутися до лікаря. І вже якщо він знає свій діагноз, тоді потрібно застосовувати термінових заходів:

 • Невралгія і неврози з болем в області серця вимагають свіжого повітря і валер’янки. Постарайтеся себе заспокоїти, припиніть переживати, подумайте про своє здоров’я. Коли напад зникне, не забувайте, що вам слід пропити курс заспокійливих на травах.
 • У разі стеокардіі необхідний свіже повітря і таблетка нітрогліцерину.
 • Різка біль і можливість інфаркту говорить про те, що потрібно терміново викликати швидку. А поки посадіть людини, опустіть його ноги в гарячу воду з гірчицею. Лягати хворому не можна. Під мова нехай покладе валідол. Також, якщо є валокордин чи корвалол, то слід прийняти дозу до 40 крапель! Якщо нічого не допомогло, то можна під язик взяти пігулку нітрогліцерину.
 • Якщо причиною болю є підвищення артеріального тиску, то потрібно прийняти засіб, що знижує його.
 • Що робити, якщо серце болить вперше

  Тепер про тих, хто вперше зіткнувся з болем у серці і не знає, що робити. Раніше нічого подібного не траплялося, а зараз заболіло серце … Перший і головний рада — не потрібно лякатися, зайвий стрес тільки погіршує ситуацію. Загляньте в свою аптечку: чи є там валокордин, корвалол або валідол? Або накапати 40 крапель валокордину (або корвалолу) в стаканчик, зовсім небагато розбавте водою, випийте; або покладіть під язик 1 таблетку валідолу. Також випийте 1 таблетку аспірину або анальгіну. Заспокойтеся, яка б ситуація не була, створіть обстановку спокою, не переживайте. Оцініть результати через 15 хвилин. Якщо біль у серці не вщухає, викликайте швидку.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.