Що робити — я вагітна

Коли стикаєшся вперше з чимось новим, ти відчуваєш хвилювання. І навіть якщо це хвилювання приємне, хочеться знизити його. Для цього необхідно позбутися від невизначеності і отримати інформацію, поради про твою ситуації. У цій статті мова піде про те, що робити, якщо я завагітніла.

Тест на визначення вагітності показав заповітні дві смужки. Коли ти запитала у себе: «Я вагітна, що робити далі?», Ти зробила свій перший правильний крок у чудовому періоді очікування малюка. Ти готова стати найкращою мамою, бо ти вже подбала про малюка, звернувшись за допомогою до даної статті. Тепер тобі належить дізнатися багато чого про спосіб життя вагітної, про харчування, про підтримку здоров’я і про обов’язкові процедурах.

Я вагітна — що робити, і коли йти до лікаря

Коли ти зрозуміла, що вагітна, можеш йти на прийом до гінеколога в жіночу консультацію. Ідеально піти туди на 6 — 9 тижня вагітності. Тобто це приблизно 2 — 5 тижнів після виявленої затримки. Але занадто сильно затягувати не треба, тому що на самих ранніх термінах легше буде запобігти якусь проблему, та й термін пологів дізнаєшся точніше. Якщо у тебе тягне внизу живота і болить, не переживай — це може бути природним проявом вагітності, але сходити і порадитися до лікаря треба! Пам’ятай, береженого Бог береже. Якщо твій візит до лікаря відбувся на 6 — 9 тижня, то наступного разу ти підеш до нього тижні через 3 — 4. Коли термін буде побільше (20 — 30 тиждень), вагітні ходять на прийом до лікаря один раз у два тижні. І нарешті, пізніше 30 тижня треба буде відвідувати гінеколога раз на тиждень. Якщо ти прийдеш до гінеколога рано, нічого страшного він тобі не зробить, а просто призначить день і час наступного прийому, коли поставить тебе на облік і направить на узі.

Щоб дізнатися конкретніше, що робити вагітної у гінеколога, читай далі. Під час першого візиту лікар проводить з тобою бесіду, в якій дізнається твої особисті дані, шкідливі звички, хронічні і спадкові захворювання, особливості менструальної функції, перебіг статевого життя. Твій рік народження потрібен, щоб визначити рання або пізня в тебе вагітність. Їх перебіг йде по-різному, супроводжується своїми особливостями, які необхідно враховувати. Про сімейний стан дізнаються для того, щоб зрозуміти, чи буде допомога вдома. Можуть запитати, чи був контакт з інфекційними хворими за останній час.

Також при першому візиті на вагітну заводиться карта, куди заносяться дані про ріст, вагу, артеріальний тиск, температуру. Їх вимірюють теж у цей день. До речі, температура в період вагітності може бути злегка підвищена (до 37,5). Крім того, визначаються точні розміри таза, що дуже важливо.

Потім гінеколог оглядає тебе на кріслі. Це робиться для того, щоб дізнатися розміри матки і співвіднести їх з передбачуваним строком вагітності. Буде взято мазок для виключення вірогідності інфекцій, що передаються статевим шляхом. Але якщо ти читаєш цю статтю, не будучи вагітною, якщо ти ще готуєшся, то раджу здати аналіз на ІПСШ заздалегідь. Тому що їх лікування буде протікати не так безпечно, коли ти вагітна.

В цей же день вагітним дають направлення на аналізи і на проходження інших фахівців. Гінеколог розповідає, що робити вагітним, після його прийому. А саме, здати клінічний і біохімічний аналіз крові, аналіз сечі, аналіз крові на наявність СНІДу, сифілісу, гепатитів В і С, а також на визначення групи крові та резус-фактора. Знання останнього дуже, важливо, якщо я вагітна, щоб не вийшло можливої несумісності крові при переливанні, і щоб дізнатися про можливість резус-конфлікту. Терапевт, отоларинголог, стоматолог, окуліст — це ті лікарі, яких потрібно буде пройти вагітною. Узі роблять не менше трьох разів за вагітність. На 10 — 12 тижня проводять перше узі для підтвердження наявності вагітності, для встановлення кількості дітей та терміну вагітності. У 20 — 24 тиждень — друге узі, під час якого можна визначити стать дитини. І на 32 — 34 тижня — третє узі для встановлення положення і розмірів малюка.

Що робити, якщо я вагітна? Читання

Виявляється уявлення про вагітну жінку, постійно читає щось, зовсім не стереотип. Дійсно, коли ти вагітна, дуже корисно знайти спеціальну літературу про вагітність і дітей, щоб правильно виносити і народити дитинку. Крім того, книга або інша пізнавальна література допоможуть знизити тривогу. Тому що знання про те, що робити вагітним, дозволяють знайти упевненість і заспокоїтися. Якщо вагітна вибрала інтернет як спосіб проводити час за читанням, то варто подумати про шкоду від комп’ютера. Шкода полягає, головним чином, в нерухомому довгому сидінні, тому що так у вагітних порушується кровообіг.

Як піклуватися про здоров’я, і що робити — я вагітна

З самого початку настройся на позитив! Зараз твоя впевненість, що все буде добре — це головний помічник здоров’ю. Пам’ятай, що перший триместр вагітності дуже важливий для тебе і дитини. Старайся берегти себе, не морозити ноги, уникати великі скупчення людей, виключити контакт з хворими людьми. Корисно буде зміцнити імунітет, наприклад, за допомогою часнику.

Я вагітна — як харчуватися

Є за двох не треба, якщо не хочеться. Головне, їсти побільше корисних продуктів, ретельно мити всі овочі і фрукти і виключити можливість недовареною або недосмажене їжі. Слід більше вживати в їжу продуктів, насичених кальцієм і білком. Такими можуть бути молочні продукти. Алкоголь, фастфуд і чіпси повинні бути забуті, коли ти вагітна! Консерванти та солодощі теж не найкраща їжа для вагітної. З побоюванням ставитеся до ідеально красивим великим помідорів і яблук в зимовий час.

Що робити, якщо я вагітна і хочу сексу

Якщо у вагітної раніше були мимовільні викидні, то в перші 3 місяці краще сильно знизити кількість статевих контактів. Якщо ні, то просто хай сексуальні контакти будуть не агресивними і не надмірно активними. В середині вагітності не варто хвилюватися, тому що займатися сексом дуже навіть можна. Обмежувати себе в цьому не варто. За 5 тижнів до пологів статеві контакти повинні бути припинені, щоб мікроби не потрапили в дітородні органи жінки.

Якщо ти вагітна, приймай вітання і насолоджуйся таким чудовим періодом!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.