Що робити вкусила собака?

Собаки — це дуже добрі і чуйні тварини. Часто, їх називають «другом людини». Але собаки, як загалом і люди, бувають різні. На жаль, будь-яка людина може стати жертвою укусу собаки. Сьогодні, ми спробуємо розібратися з такою ситуацією. Що ж робити, якщо собака вкусила вас?

Що робити, якщо вкусила собака?

Найголовніша небезпека укусу — це ризик зараження вірусом сказу. Ми не можемо точно знати, якщо нас вкусила чужа собака, що вона щеплена від цієї хвороби. Спираючись на цей факт, потрібно знати наступне. Якщо собака вкусила вас в обличчя, шию, голову або за пальці рук, то це набагато небезпечніша, ніж укус в тіло або ноги. Справа в тому, що в першому випадку вірус сказу потрапляє в мозок дуже швидко. По нервових стовбурах інфекція потрапляє в головний мозок. До десятого дня можна спостерігати вже сильний розвиток хвороби. Якщо ж укус був здійснений в тіло або ноги, тоді ескалація хвороби спостерігається протягом одного-трьох місяців.

Одне з перших правил — якщо кровотеча після укусу не дуже інтенсивне, то краще його одразу не зупиняти. Цим ви забезпечите вихід крові зі слиною тварини, в якій може міститися вірус. Також в слині собаці велика кількість бактерій, які можуть нашкодити вашому здоров’ю. Тому потрібно дати час, щоб організм самостійно вивів слину з рани.

Давайте складемо покроковий план і розберемо ті дії, які необхідно зробити, якщо вас укусила собака:

 • Промийте місце укусу. Промити потрібно будь-яким дезинфікуючим розчином. Це може бути 3% перекис водню, розведене у воді мило. Можна використовувати господарське або антибактеріальне мило, хоча і звичайне теж підійде. Також можна промити зеленкою. Не варто використовувати спирт, йод або одеколон, так як ці речовини обпалюють тканини. Це перешкоджає швидкості загоєння.
 • Тепер необхідно обробити шкіру навколо рани, щоб прибрати з неї всі бактерії. Обробляємо 5% розчином йоду. На шкірі живуть мікроорганізми, які потрапивши в рану, можуть викликати гноїння.
 • Тепер потрібно покрити рану спеціальної бактерицидної плівкою або пластиром. На плівку потрібно накласти стерильну пов’язку.
 • Ось основні кроки, які нам потрібно зробити у разі укусу собаки. Якщо вас вкусила бродячий собака, тоді обов’язково зробіть щеплення від сказу. На жаль, ця процедура дуже неприємна. Щеплення передбачає від 7 до 25 підшкірних уколу в живіт. Якщо вас вкусила домашня собака, тоді потрібно обов’язково отримати підтвердження від ветеринара про те, що собака здорова. Це потрібно зробити, так як собака може здаватися здоровою, хоча вірус вже є. Перші ознаки проявляються тільки через 8-10 днів після зараження. Вони припадають на кінець інкубаційного періоду. Собаку необхідно ізолювати від людей на 10 днів для перевірки на ознаки інфекції. Ознаки хвороби такі — слинотеча, хитка хода, боязнь води. Якщо ви не помітили ці ознаки, то швидше за все тварина, вкусити вас, здорово.

  Після всіх процедур, необхідно обов’язково звернутися в поліклініку або в травмпункт. Це потрібно зробити в будь-якому випадку — якщо собака щеплена і якщо абсолютно здорова — це теж потрібно зробити. Хірург огляне ваші рани. Спостереження професіонала, в даному випадку, архіважливо, так як розірвані тканини отримують серйозні травми і рясно вкриті мікробами. Без обробки, яка потрібна в цьому випадку, рана буде заживати довго, а шрами можу залишитися на все життя. Це необхідно також для того, щоб лікар, у разі наявності небезпеки зараження, ввів спеціальні препарати, такі як, сироватку або антирабічний імуноглобулін. Після виконаних дій, лікар, напевно, запропонує вам курс вакцинації, який допоможе вашому організму швидше впоратися з небезпекою зараження.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.