Що робити в разі ядерної катастрофи: це треба знати

Якщо ви боїтеся терористичних або стратегічних ядерних атак, наслідком яких зазвичай буває руйнівний вибух і випадання радіоактивних опадів, ви повинні знати основні правила поведінки в таких випадках.

«Брудна бомба»

У разі атаки із застосуванням тільки «брудної бомби» в результаті вибуху і розсіювання радіоактивних матеріалів відбувається забруднення ділянок в безпосередній близькості від місця вибуху і підвітряного території. Якщо ви знаходитесь в межах видимості або чутності від місця вибуху, майте на увазі, що скоро почнеться поширення радіологічних або хімічних агентів. Вам потрібно як можна далі і швидше виїхати від місця вибуху. Якщо вітер звідти дме у вашу сторону, їдьте в одному з напрямків, перпендикулярних напрямку вітру. При можливості закрийте обличчя респіратором або шматком тканини, щоб не вдихати потенційно радіоактивний пил. Коли доберетеся до притулку, зніміть верхній одяг, залиште її зовні і як можна швидше прийміть душ. Додаткові інструкції щодо укриттів і евакуації ви отримаєте з місцевих новин. Влада краще підготовлені до допомоги людям у разі ударів із застосуванням «брудної бомби», ніж до катастроф із застосуванням більш небезпечного ядерної зброї.

Дізнавшись про загрозу ядерної катастрофи, не панікуйте, повністю прочитайте інструкцію, а потім швидко і впевнено вживайте заходів для захисту себе і своїх близьких.

Залишитися чи виїхати?

В першу чергу ви повинні вирішити: готуватися до захисту там, де ви знаходитесь або зробити спробу евакуації. Рішення повинно грунтуватися на характері погрози, вже наявних засобах захисту і довірі до джерел інформації. Якщо ви впевнені, що залишитеся вдома або в тому місці, де будете перебувати під час вибуху, переходите до другого пункту.

Прийняття рішення про евакуацію вимагає високого ступеня впевненості в тому, що ризик виправданий. Якщо ви з якоїсь причини застрягнете по дорозі в передбачуване притулок, ви залишитеся без усякого захисту від радіаційного впливу, і, можливо, опинитеся серед охопленої панікою натовпу біженців. У цьому випадку, можливо, з усіх необхідних речей, які ви везли з собою, вам доведеться залишити тільки те, що зможете забрати на себе. Тільки якщо ви перебуваєте у великому місті або поблизу військового об’єкта, у вас є родичі або друзі в сільській місцевості, і ви точно знаєте, що вони чекають на вас, дорога до них вільна, влада ще не обмежили рух, і у вас є транспортний засіб і паливо — протягом обмеженого часу евакуація може бути підходящим варіантом.

Не ризикуйте, але якщо ви впевнені, що евакуація — правильний вихід, не чекайте, виїжджайте негайно!

Беріть з собою якомога більше предметів, перерахованих в пункті 7. І краще приїхати на два дні раніше, ніж спізнитися на 2:00 і приректи себе на гіршу долю, ніж вас чекала б, якби ви нікуди не виїжджали. Через серйозну небезпеку опинитися серед бігунів в паніці людей, для більшості кращий вихід — зробити все можливе для захисту у себе вдома.

Що зробити в першу чергу

Щоб не втрачати час, перш за все, розподіліть завдання між дорослими членами сім’ї, і визначте термін, в який вони повинні з ними впоратися. Найважливіше для виживання: укриття, вода, їжа і предмети першої необхідності. Поки одні облаштовують укриття в будинку і запасають воду, іншим слід закупити якомога більше їжі і продуктів першої необхідності.

Продукти харчування

Багато продукти харчування і предмети першої необхідності, перелічені в пункті 7, будуть швидко розкуплені, тому треба негайно послати когось в найближчий магазин. Якщо це можна зробити швидко, спочатку зніміть гроші в банку або в банкоматі, але в магазині по можливості розплачуйтеся карткою, щоб зберегти готівку.

Вода

Поки один (або декілька) дорослих закуповують продукти зі списку в сьомому пункті цього керівництва, інші повинні негайно почати запасати воду. Брак чистої води почне згубно позначатися на вашій сім’ї набагато раніше, ніж недолік продуктів харчування. Без чистої води для пиття, приготування їжі та дотримання елементарних санітарних норм, ви можете зіткнутися з хворобами без надії на швидку медичну допомогу. Такого нещастя можна уникнути тільки при наявності достатньої кількості чистої води.

Як можна швидше наповніть водою всі наявні у вас резервуари!

Дуже малоймовірно, що ви перестараєтеся і наберете занадто багато води. Коли електрика і / або насоси будуть відключені або всі навколо будуть, як і ви, набирати воду, тиск впаде і те, що ви наберете зараз, буде тим, чим вам доведеться задовольнятися протягом тривалого часу.

Порожні пластикові пляшки — ідеальні контейнери для води. Наповніть всі, які знайдете, а також налийте воду у ванну і пральну машинку. (Якщо у вас встановлений бойлер, пам’ятайте, що в ньому теж залишиться деяка кількість води). Якщо у вас є дитячі басейни, водяні ліжка, надувні матраци, наповніть водою і їх. (Вода з водяному ліжку годиться тільки для миття та прибирання, але не для пиття, так як в ній можуть міститися сліди альгицидов або фунгіцидів)

Будьте впевнені, занадто багато води при загрозі ядерної катастрофи не буває! Не роздумуйте, як можна швидше наповніть водою все, що може служити контейнером для рідини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.