Що робити — температура 39?

Висока температура зазвичай лякає людей. Несподіваний стрибок температури тіла дійсно вимагає обов’язкового застосування заходів.

Що робити — температура 39 у дитини

Якщо у дитини підвищилася температура, настійно рекомендуємо звернутися до лікаря, причому терміново! Займатися самолікуванням не можна, тому що необхідно поставити правильний діагноз і грамотно призначити лікування. Отже, телефонуйте в зграю — 03.

Якщо ви далеко від міста, то до приїзду лікарів необхідно збивати температуру у дитини. Дайте йому парацетамол або сироп з жарознижуючим ефектом. Також можна ввести жарознижуючий засіб через клізму або свічку.

Крім того, малюкам можна знижувати температуру тіла за допомогою обтирання тіла оцтом. Розведіть столовий оцет у воді кімнатної температури в співвідношенні 1:1. Тепер намочіть у цьому розчині серветку, відіжміть її і обітріть дитині руки, груди і шию. Після цього не треба закутувати і накривати крихту. Нехай трохи полежить так. Оцет буде випаровуватися, викликати охолодження шкіри і температура тіла знизиться. Точно також роблять і з напівспиртовим обтирання, обтиранием одеколоном і водою. Якщо дитина алергенність, то краще обтирати його простою водою.

Якщо при температурі 39 ° С ніжки і ручки у дітей холодні, це називається білої гіпертермією. При цьому судини спазмовані, ніякої тепловіддачі немає, порушено кровообіг. У цьому випадку дитину розтирають спиртом.

Як тільки ви домоглися того, що у малюка почала знижуватися температура з 39 нижче, негайно напоїть його чаєм зі смородиною, малиною або липовим цвітом, або дайте соки, розведені з водою. А от годувати насильно не можна!

Не панікуйте, в будь-якому випадку ви можете подзвонити у швидку, розповісти про температуру 39 і проконсультуватися з фахівцем. Лікар вам скаже, які екстрені заходи потрібно вжити у вашому випадку.

Що робити — температура 39 у дорослої

Терміново викликати лікаря дорослій людині необхідно, якщо температура тіла піднялася до 39,5 ° С. А при температурі 41 ° С швидше без зволікання викликайте швидку, у людини можуть початися навіть судоми. Отже, при високій температурі:

  • Пийте якомога більше рідини! Коли у людини підвищена температура, в організмі знижується кількість води, а це призводить до зневоднення. А це сприяє ще більшому підвищенню температури тіла. Пийте воду, соки, чай, морси. Хорош курячий бульйон. Коли на лобі людини з’являється піт, це говорить про зниження температури тіла.
  • Приймайте жарознижуючі препарати: парацетамол, ібупрофен, аспірин.
  • Щоб температура знову не підвищилася, можна роздягнути хворого і натерти його спиртом, горілкою або одеколоном. Після цього якийсь час не накривати його.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.