Що робити шумлять сусіди?

v Відео — «Що робити шумлять сусіди»

Мій дім — моя фортеця. Здорово, коли людина може так сказати про свій будинок або квартиру. Але буває, що в цій фортеці не завжди відчуваєш себе комфортно. І часта причина цього — занадто галасливі сусіди. Особливо Вам «пощастило», якщо Ви живете не на першому, не на останньому поверхах і не з краю, адже Вас оточують з усіх чотирьох сторін.

Як бути, якщо Вам з сусідами не пощастило? Що робити, якщо сусіди занадто багато і часто шумлять, та ще й у невідповідний час? Знайте, що зайво шумливі сусіди можуть понести адміністративну відповідальність, за яку передбачено покарання від строго попередження поліцейського або дільничного та штрафу аж до виселення з квартири. Спробуйте спочатку розібратися мирним шляхом.

 • Якщо шум стає занадто настирливим, то підійдіть до сусідів або зателефонуйте ім. Постарайтеся без грубощів і хамства пояснити те, що Вас не влаштовує. Якщо сусіди нормальні, і між вами немає неприязних конфліктів, то вони повинні Вас зрозуміти.
 • Якщо сусіди живуть тихо, але одного разу чомусь сильно расшумелісь, не поспішайте звинувачувати їх у всіх смертних гріхах. Спочатку дізнайтеся причину шуму. Бути може, у когось з домочадців день народження або святкують весілля дочки і т.д. Це свято, тому постарайтеся зрозуміти своїх сусідів. Адже Ви теж можете опинитися в такій ситуації. І тоді Ваші сусіди Вас теж зрозуміють. Просто тактовно попросіть їх бути тихіше.
 • Якщо сусіди дуже галасливі, то напевно, вони заважають не тільки Вам. Походіть по під’їзду і умовте жителів написати спільну заяву в поліцію. Напевно у Вас знайдуться союзники. Якщо не хочете ходити по сусідах, то можете написати заяву особисто від себе. Дізнатися, хто проживає в сусідської квартирі, де шумлять, і напишіть на них заяву. Потім можете прийти до сусідів, попросити бути тихіше і пригрозити тим, що подасте на них заяву в поліцію, якщо шум не припиниться. Це може їх налякати.
 • Але якщо сусіди шумлять і зовсім не розуміють нормальних слів, що ж робити тоді? У такому разі потрібно діяти жорсткіше. Тут краще складати колективну заяву всіх мешканців під’їзду, яким заважають гучні сусіди.

  Спочатку Ви можете викликати поліцію. Але врахуйте, що на такі прохання поліція відгукується не миттєво. Поліцейські приїдуть і проведуть бесіду з шумливими сусідами, природно, якщо їм відкриють двері. А можуть і не відкрити. В такому випадку поліцейські побудуть біля дверей приблизно протягом півгодини і поїдуть ні з чим. Або заявляться через годинку-другу, коли шум вже може припинитися. Краще викликайте поліцейських тоді, коли галас почалася недавно і навряд чи закінчиться незабаром. Так поліцейські стануть реальними свідками порушення тиші.

  Наступний спосіб вплинути на шумливих сусідів — викликати дільничного. Йому Ви можете віддати заяву на шумливих сусідів. Краще, якщо воно буде написано колективно. Дільничний може пригрозити поліцією і накласти штраф. Це може вплинути на Ваших сусідів значно більше, ніж Ваша прохання бути тихіше. А якщо дільничний виявиться свідком галасливого поведінки сусідів, то у Вас з’явиться додатковий важіль впливу на порушників спокою, якщо Ви вирішите звернутися до суду.

  А якщо сусіди шумлять вночі, що ж робити тоді? У нашій країні прийнято закон, згідно з яким заборонено шуміти в нічний час (в різних регіонах по-різному). Це період з 22.00-23.00 до 6.00. Крім того, в залежності від регіону країни, можуть бути прийняті окремі обмеження шуму і в денний час доби. Тому Ви можете сміливо керуватися цим, коли підете розбиратися з галасливими сусідами. Якщо Вас розуміти ніяк не бажають, спробуйте вдатися до допомоги поліції і дільничного.

  Якщо у Вас є достатні докази, то можна спробувати звернутися до суду. Краще, якщо доказів буде якомога більше. Це може бути ваша заява, підкріплене підписами сусідів, показання свідків сусідів, поліції і дільничного, аудіо-або відеозапис шуму або шумливою квартири. Це може стати достатньою підставою для порушення справи про адміністративне правопорушення тиші. Але врахуйте, що рішення цієї справи Суд може приймати досить довго, і немає стовідсоткової впевненості, що шумливі сусіди будуть покарані. Найчастіше в якості покарання виступає адміністративний штраф, а це невелика сума. У гіршому випадку, шумливих мешканців можуть насильно виселити з квартири.

  У будь-якому випадку, сидіти склавши руки не варто. Краще робити все можливе, ніж терпіти шумливих сусідів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Держава. Додайте в закладки постійне посилання.