Що робити при отруєнні алкоголем?

Допомога при отруєнні алкоголем

При перших ознаках отруєння алкоголем, необхідно викликати швидку допомогу. Людину укласти на ліжко або диван, якщо немає такої можливості, то на пряму поверхню. Слідкуйте, щоб він не переохолодився або не перегрівся (в залежності від пори року, відповідно).

При важкому отруєнні всі симптоми сп’яніння різко виражені, такий стан закінчується глибоким сном із втратою чутливості. Людина при сильному отруєнні алкоголем впадає в кому, угнетено дихання, знижена температура тіла.

Перша допомога при отруєнні алкоголем

Для того щоб привести людину до тями і спробувати його протверезити, застосовують нашатирний спирт. Для цього потрібно 5-6 крапель нашатирного спирту розвести у склянці води. При охолодженні людину потрібно зігріти грілками. І як вже говорилося вище — викликати швидку допомогу. В очікуванні медиків стежте за диханням, важливо, щоб мова не перекрив дихальні шляхи.

Отруєння алкоголем. Лікування

Основним у лікуванні сильного отруєння алкоголем, є деінтоксікація. Тобто виведення токсичних речовин з організму. Застосовують промивання шлунка. Якщо людина у свідомості, то можна дати йому велику кількість води, а потім викликати блювоту.

З причини розвитку ацидозу, внутрішньовенно вводять розчини. Вони підтримують внутрішнє середовище організму. Так само хворому необхідний солодкий міцний чай, можна дати і кави. Кофеїн міститься в цих напоях благотворно впливає на роботу серцево-судинної і дихальної систем.

Отруєння сурогатами алкоголю

Метиловий спирт при окисленні перетворюється в організмі в отруйні речовини, які вкрай небезпечні для людини. Летальність при отруєннях метиловим спиртом висока.

Розрізняють три ступені отруєння (легка, середня і важка). Основними симптомами є головний біль, блювота, порушення зору, яке прогресує аж до сліпоти в залежності від стадії. При важкому отруєнні можуть з’явитися судоми, сплутаність свідомості. Шкірні покриви стають синюшними. Пригнічується робота серцево-судинної і дихальної систем. Розвивається коматозний стан. Висока смертність.

Лікування отруєння сурогатами алкоголю схоже з вище описаним. Потрібно негайно викликати швидку допомогу. У лікарні проведуть промивання шлунка (неодноразове, повторюють протягом 2-3 днів), з подальшим введенням розчинів внутрішньовенно. Штучна вентиляція легенів, відновлення дихання. Вітамі і різні препарати за призначенням лікаря. Перша допомога — стакан горілки. Етиловий спирт нейтралізує дію метилового спирту.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.