Що робити при обмороженні?

Обмороження — це небезпечне пошкодження поверхонь шкіри. У деяких випадках люди позбавляються навіть кінцівок. Тому якщо ви отримали обмороження, то необхідно негайно вжити заходів.

У яких випадках виникає обмороження? Коли холод тривалий час впливає на ділянку шкіри, то відбувається звуження судин. В результаті, ділянка шкіри не забезпечується потрібною кількістю крові. Обмороження проявляється у вигляді блідих шкірних покривів. Запізніла перша допомога може привести до відмирання шкірних покривів.

У лікарській практиці прийнято виділяти чотири види обмороження:

 • Шкіра блідне і червоніє.
 • Освіта бульбашок.
 • Втрата сенситивності шкірних покривів, тобто втрата всякої чутливості до зовнішніх подразників.
 • І некроз відморожених ділянок тіла. Відмирання шкірних тканин.
 • Відповідно до цього існують рекомендації, розроблені спеціально для надання першої допомоги потерпілому від обмороження. Отже:

  Що робити при обмороженні:

  Основна мета надання першої допомоги — це відновлення кровообігу в тканинах. Якщо обмороження першого виду, тоді допоможе прогрівання шкірних покривів. Це можна зробити за допомогою легкого масажу вражених ділянок шкіри. Руки повинні бути чистими. Ще один спосіб — це ванна з водою кімнатної температури. Іноді дають пораду розтирати ушкоджені ділянки шкірного покриву снігом, проте важливо не перестаратися. Якщо ви перестараєтеся, то може ще сильніше пошкодити шкіру.

  Якщо обмороження вищого ступеня, то потрібно помістити потерпілого в теплу кімнату. Температура повітря в кімнаті не повинна бути через чур високою. Вражений ділянок шкіри змочують у теплій воді. Вода повинна бути від 20 до 25 градусів тепла. Після промивання на рану кладуть змочену у воді марлю, яку поступово нагрівають. В ході всієї процедури надання допомоги потерпілий повинен рухати кінцівками. Після того як кровообіг відновлено, необхідно накрити рану чистою марлею і перев’язати. Потерпілому потрібно запропонувати теплі не алкогольні напої. Після всіх виконаних процедур потрібно відвезти потерпілого в лікарню.

  Що потрібно робити при обмороженні всього організму людини? В даному випадку ми маємо справу з переохолодженням. Як це відбувається? У момент переохолодження можна спостерігати такі реакції: людина скаржиться на втому, сонливість, млявість; людина втрачає сили і менше рухається; падає температура тіла і врешті-решт людина втрачає свідомість.

  Що робити? Людину необхідно помістити в слабо натоплене приміщення. Приготуйте ванну з водою кімнатної температури. Потрібно вимити потерпілого. Температура води повинна мінятися від холодної до все більш і більш гарячою. Після ванни необхідно негайно приступити до пожвавлення свідомості людини. В даному випадку потрібен легкий масаж і розтирання кінцівок. Після того, як постраждалий прийде до тями, необхідно напоїти його гарячим чаєм або чорною кавою. Відвезіть потерпілого в лікарню, де йому нададуть кваліфіковану допомогу.

  Ні в якому разі не залишайте ситуацію обмороження без уваги. Наслідки навіть маленького пошкодження шкіри або охолодження організму можуть привести до тривожних симптомів. Якщо ви зіткнетеся з такою ситуацією, то краще відразу звернутися до лікаря. У лікарні ви отримаєте кваліфіковану допомогу, тим самим ви захистите своє здоров’я чи здоров’я людини, яка потребує цього. Ніколи не нехтуйте порадами та рекомендаціями лікарів, адже вони дбають насамперед про вас.

  «Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для його здоров’я, ніж він сам.» (Сократ)

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.