Що робити при низькому тиску?

Низький тиск (менше 100/60 мм рт.ст.) називають гіпотонічним станом, який може бути фізіологічним або патологічним зміною. Тут не грає ролі віковий фактор, низький тиск зустрічається, як в юному, так і в літньому віці. Розглянемо варіанти і знайдемо ваш випадок низького тиску …

Низький тиск як фізіологічна норма

У багатьох людей у віці до 30 років зустрічаються низькі показники тиску (90/60 мм рт.ст.). При цьому людина відчуває себе абсолютно нормально, ніякої слабкості і запаморочення. Також у будь-якої людини з нормальним тиском, воно може різко знизитися внаслідок потужного нервового напруження або погодних умов. В цьому випадку людина відчуває раптову слабкість, сонливість, головний біль, нудоту.

Ви дізналися свій стан саме в цих випадках? Що робити при дуже низькому тиску? Перша екстрена допомога для вас — чашка міцного і солодкого чаю або кави. З’їжте бутерброд. Зніміть головний біль за допомогою знеболюючою таблетки. Хтось рятується 5-хвилинним контрастним душем, але в цьому випадку з вами поруч повинен перебувати помічник. З кавою будьте обережні, адже після нетривалого ефекту, як правило, тиск знижується ще більше. Після цього краще лягти спати. Кофеїн домагається ефекту шляхом задіяння резервів організму, а як наслідок — виснаження.

Що робити при постійному низькому тиску

Якщо частіше і частіше ви відчуваєте ненормальну слабкість, головний біль, брак повітря, сонливість серед білого дня, вам складно концентрувати свою увагу, а тонометр показує тиск нижче норми регулярно, в такому випадку пора бити тривогу!

Звертайтеся до терапевта, так як всі перераховані симптоми — це ознаки первинної гіпотензії. Жити з цим, не надаючи значення своєму низькому тиску і поганого самопочуття, не можна, оскільки такий стан — це сигнал стійкого порушення регуляції тонусу судин. Якщо халатно поставитися до подій зі здоров’ям, то після 45 років можна перетворитися в «складного» гіпертоніка зі звичайного гіпотоніки, що в майбутньому загрожує інсультом.

Зверніть увагу, вам слід відвідати фахівця, а не просто регулярно приймати ліки на свій розсуд. Якщо ви відчуваєте постійну слабкість і переднепритомний стан, допоможіть собі лікарськими рослинами. Можна придбати в аптеці настоянку лимонника, женьшеню, допоможе родіола рожева, левзея. Приймайте їх протягом 3 тижнів, а потім зробіть перерву на місяць. Ці цілющі трави надають тонізуючу дію на судини.

Низьке нижній тиск — що робити

Якщо вас турбує низький нижній тиск з одночасно підвищеним верхнім, вам слід терміново пройти обстеження у кардіолога. Так як такий симптом може говорити про недостатність аортального клапана.

Низький артеріальний тиск як вторинна гіпотонія

Що робити, якщо низький тиск виявляється невіддільним супутником вашого основного захворювання? Воно часто супроводжує хвороби надниркових залоз, нервової системи, щитовидної залози, анемії та інших.

Якщо це ваш випадок, головна порада — раз на рік обов’язково проходите диспансеризацію, щоб вчасно помітити основне захворювання і застосувати заходи по його лікуванню. Тільки так можна уникнути розвитку вторинної гіпотонії.

Міняємо спосіб життя при низькому тиску:

 • Вночі необхідно спати не менше 8:00.
 • Організуйте собі повноцінне харчування, в раціоні якого буде необхідна кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мікроелементів.
 • В середині дня вам можна випивати чашку міцного солодкого чаю або кави.
 • Приймайте рослинні настоянки курсом в 3 тижні (лимонник, женьшень, екстракт елеутерококу, наприклад).
 • Слідкуйте за тим, щоб організм не відчував нестачі в рідині, пийте більше води.
 • Вранці влаштовуйте собі контрастний душ для тренування судин.
 • Час від часу проводите точковий масаж, натискаючи на подушечки мізинцем, на область між носом і губами.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.