Що робити при ДТП?

Виглядаючи у вікно, або, проходячи по вулиці, ми постійно бачимо машини, і з кожним роком їх на дорогах стає все більше. В один прекрасний момент ви теж стаєте авто власником, і як будь-який інший водій ви можете стати учасником ДТП. Ясна річ, що навіть якщо ти ведеш себе на дорозі спокійно і не порушуєш правил дорожнього руху, то напевно знайдеться хтось, хто порушить ці правила, і створить аварійну ситуацію або ДТП. Давайте розберемося, що робити при ДТП за ОСАЦВ і КАСКО, куди дзвонити, а так само, якщо винуватець ДТП зник, що робити в даному випадку і які заходи вжити? Про ці та про низку інших питань і піде мова в нашій статті.

Перше, що ви повинні запам’ятати раз і назавжди: ніколи не залишайте місце ДТП, виїхавши з місця аварії, ви автоматично вважаєтеся винним. За залишення місця ДТП, вам може бути накладено штраф, у розмірі 1000 рублів за невиконання вимог ПДР, а так само за саме залишення місця аварії — позбавленням прав на 1-1,5 року або адміністративний арешт на 15 діб.

Дорожньо-транспортною пригодою вважається будь-яке пошкодження транспортного засобу, споруди або нанесення шкоди людині на дорозі. Навіть якщо ви здавали назад і зачепили дерево, то все одно варто викликати співробітників ДПС, і зафіксувати пошкодження, навіть якщо вони незначні. Тим більше якщо у вас КАСКО, то вам відшкодують будь-який збиток, нанесений вашому автомобілю.

Якщо ви на своєму автомобілі трохи зачепили перехожого, і після бесіди всі розбіжності дозволені, вам з нього доведеться отримати розписку, що травми не отримані, і претензій немає. В іншому випадку якщо він захоче помститися вам, він зможе звернутися із заявою в поліцію, і зафіксувати травми.

Якщо ж ви підійшли до місця парковки свого автомобіля і помітили явні пошкодження, а винуватець ДТП зник, зробіть наступне: викличте ГИБДД, постарайтеся знайти свідків, можливо пригода зафіксувала камера спостереження, десь поблизу. Проти водія, винного в аварії в будь-якому випадку буде порушено справу, і навіть в разі компенсації збитку, він буде притягнутий до відповідальності.

Що робити винуватцю ДТП в даному випадку зрозуміло: залишитися на місці пригоди і дочекатися господаря машини і співробітників ДПС. Навіть якщо ви залишите номер телефону на лобовому склі, з метою потім відшкодувати збиток, потерпілому це може не сподобатися, і вас все одно порахують що сховався з місця аварії.

Можна потрапити і в зворотну ситуацію. Не секрет що існують підставні аварії. Якщо до вас підійшов чоловік, і сказав що бачив, як ви подряпали його машину, і навіть є свідки, а ви скажете, що не робили цього і поїдете, відчуваючи повну не винність і абсурдність ситуації, то «потерпілий» викличе співробітників ДПС, і вони зафіксують стан його автомобіля. У наслідку, звичайно, буде виявлятися ступінь вашої причетності до події, але існує ймовірність все одно опинитися винним. За — цьому огляньте автомобіль потерпілого, сфотографуйте його з усіх ракурсів, особливо звертайте увагу на подряпини, сліди стирання бруду, пилу, вм’ятини. У тій же мірі огляньте свій автомобіль. Якщо це не помилка потерпілого, а злий намір, з метою вас змусити сплатити ремонт його авто, то досить імовірно, що на вашій машині так само могли з’явитися подряпини або інші пошкодження, які свідчать про аварію, і їх так само могли зафіксувати на фотоапарат або мобільник . Дочекайтеся співробітників ДПС, висловіть свою версію, ніж більш відкрито ви дієте, тим менше шансів даєте шахраям довести свою правоту.

Якщо ж вас викликали в ГИБДД, для складання протоколу за фактом приховування з місця дорожньо-транспортної пригоди будьте напоготові. У письмовому вигляді вимагайте провести експертизу, в тому числі на присутність у даному ДТП конкретно вашого автомобіля. Підготуйтеся до судового розгляду. При складанні схеми, підпишіться під нею, поставивши позначку «не згоден», а так само зробіть копію, адже в документ, що знаходиться тільки в однієї зі сторін, не важко внести зміни.

Так само варто найняти адвоката, який допоможе вам виграти час і захистити свої права.

Слід зауважити, що втекти з місця ДТП не є наступні:

 • Транспортування потерпілого до найближчої лікарні. Після цього водій зобов’язаний повернутися на місце ДТП.
 • Переміщення транспортного засобу, з метою звільнити смугу для інших учасників руху. При цьому необхідно зафіксувати в присутності очевидців аварії положення транспортних засобів щодо проїжджої частини, гальмівний шлях, пошкодження до переміщення, а так само якщо є можливість зафіксувати на фотоапарат або мобільник.
 • Водії, оцінивши обставини ДТП, складають схему й опис події, підписують її і йдуть на найближчий пост ДПС або у відділ поліції.
 • Формально, втекти з місця ДТП є відсутність водія на місці події в момент складання протоколу співробітниками ДПС. Виходить, що якщо ви виїхали з місця ДТП, але повернулися в момент складання протоколу, то ви не є порушником.

  Потрапили в дорожню пригоду, а що робити в разі ДТП не знаєте? Майже у всіх випадках слід викликати співробітників ДПС. По приїзду вони складуть схему пригоди, зафіксують дані всіх учасників аварії, проведуть огляд транспортних засобів, зроблять фото і відео зйомку. Від водіїв майже ні чого не потрібно, тільки дати свідчення і поставити підписи.

  Існують ситуації, коли ні в одного з учасників ДТП не виникає сумнівів, в тому хто винен, через що сталася аварія, і візуально сума збитків становить не більше 25 000 рублів. В даному випадку водії разом складають схему, описують, як все відбулося, а так же по можливості відображають на фото. Після цього обидва водії йдуть відділення ГИБДД. Тут є ряд вимог, які слід враховувати:

 • Учасників аварії повинно бути 2, поліси страхування обох учасників повинні бути дійсні, і обидва вони повинні бути допущені до управління даного тс.
 • Збиток завдано тільки майну, та постраждалих серед людей немає.
 • Візуально вартість ремонту не перевищує 25 т. р.
 • Відсутні розбіжності між водіями.
 • Що робити після ДТП? Вам слід насамперед звернутися до відділу своїй страховій компанії. У випадку, якщо винуватець не ви, то вам виплатять компенсацію на завдані збитки. Що стосується КАСКО, то в цьому випадку ви отримуєте компенсацію від будь-якого збитку, аж до викрадення, або пошкоджень пов’язаних зі стихійним лихом.

  У будь-якому випадку якщо сталося ДТП, не панікуйте. Запасіться терпінням. Перевірте, чи всі пасажири цілі, чи не були зачеплені пішоходи, чи немає ризику загоряння автомобіля. Виставте знак аварійної зупинки. Не покидайте місце ДТП, це порушення строго карається законом. Викличте співробітників ДПС. Сфотографуйте місце аварії, всі деталі і пошкодження кузова, гальмівний слід. Аварії трапляються, не ви перший — не ви останній. Удачи на дорогах!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Техніка. Додайте в закладки постійне посилання.