Що робити коли не хочеться жити?

У житті кожної людини бувають періоди, коли він не знає що робити коли не хочеться жити, у когось вони тривають кілька хвилин, у когось тижня, все справляються з ними по-різному.

Виявляються в таких ситуаціях люди з абсолютно різних причин: смерть близького, величезний ком проблем, розставання з коханою, матеріальна відповідальність … Причиною такої кризи може стати захворювання, таке як ендогенна депресія, у людини з ендогенною депресією в житті все може бути цілком благополучно, але його емоційний стан завжди жахливо, це порушення роботи мозку при якому потік гормонів радості блокується або їх виробляється недостатньо, це лікується ліками — антидепресантами. Якщо вам погано без видимих причин, зверніться до психотерапевта, психолога або психіатра.

Що робити коли не хочеться жити

Якщо ж ви прекрасно знаєте через що вам погано, але не знаєте що робити коли не хочеться жити, ось кілька порад як виправити становище:

 • Суїцид чи самогубство нічого не змінить. Суїцид це пошук рішення, просто неадекватний. Він ніколи не змінює ситуацію і нічого не вирішує, ваша смерть не поверне близького вам, ваші борги перекинуться на родичів, а якщо ви вважаєте, що ваше життя нічого не значить, суїцид не підвищить її цінність.
 • Якщо ви відчуваєте себе безпомічним, безнадійним і нездатним самостійно виправити ситуацію, зверніться за допомогою до інших. Пам’ятайте, що в світі завжди є люди, здатні вам допомогти, потрібно тільки їх знайти. Якщо близькі не можуть вам допомогти, зверніться за допомогою до чужих людей, додайте пости і оголошення на всіляких сайтах, форумах, напевно хтось відгукнеться, а можливо ви знайдете таких же як ви людей, які пережили те ж саме і допоможуть вам радою та досвідом.
 • Щоб подолати проблему, уявіть, як може погіршитися ваша ситуація і що ви для цього повинні робити, потім йдіть від зворотного — не робіть того, що погіршить і розпишіть до дрібниць свої кроки щодо поліпшення ситуації.
 • Займіться чим-небудь. Готуйте, працюйте руками, творіть, робіть щось що дає об’єктивно видимий результат. Це допоможе вам, особливо якщо ви отримаєте позитивну оцінку від інших людей. У процесі ви відвернетеся від сумних думок, а бачити, що ваша діяльність приносить плоди, завжди приємно.
 • Згадайте про ваших улюблених заняттях, тому що доставляє вам радість чи що радувало вас раніше, згадайте веселі історії і радісні моменти зі свого життя. Вони у вас точно є. Думайте про них більше, з їх допомогою женіть від себе нав’язливі похмурі думки.
 • Що робити коли не хочеться жити і не видно виходу з проблем-озирніться навколо, запитаєте ради у інших людей. Ваше свідомість в кризовий період звужується до якоїсь воронки, ви можете бачити дуже мало варіантів рішення і не завжди об’єктивно сприймаєте ситуацію. Інші люди допоможуть подивитися на ситуацію інакше, можуть допомогти знайти спосіб вирішення про який ви і не підозрювали.
 • Поставте собі мету, це може бути дуже маленька і проста мета для початку — знайти 100 рублів, приготувати суп, сходити в магазин. Виконуйте свої цілі і поступово збільшуйте їх масштаб.
 • Знайдіть кому ви потрібні, це можуть бути близькі, діти, друзі, колеги, люди, про яких ви не знаєте, але які потребують вашої допомоги. Озирніться, можливо комусь ще гірше ніж вам зараз.
 • Виговоритися, можна розповісти все близькій людині, психологу при особистій зустрічі або по телефону довіри, а іноді і зовсім чужому, буває, ми розповідаємо все що у нас на душі попутнику в транспорті. Сядьте в електричку чи автобус і розкажіть все про вас і вашої ситуації першому зустрічному, людині якого ви більше ніколи не побачите, він не стане вас судити.
 • Це список того, що робити коли не хочеться жити, коротко: розкрийте очі, не сидите на місці, будьте активні, зверніться за допомогою і бережіть себе.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.