Що робити коли на душі погано?

Бувають дні, коли все здається чорним і безнадійним, коли боляче і важко. Мало хто, потрапляючи в таку ситуацію чітко знає, що робити коли на душі погано, у всіх свої рецепти. Хтось включає сумну музику і впивається своїм горем, хтось прагне розвіятися.

Поради психолога, що робити коли на душі погано

 • Розберися в причинах свого стану — не буває людині погано просто так, без приводу. У всього є причини і у твого стану теж, потрібно просто їх знайти. Як це зробити? Деякі причини очевидні, інші ховаються в глибині душі і можуть бути не зрозумілі і не очевидні. Як знайти приховані причини — поринь в свій стан, спробуй його посилити (робити це треба дуже обережно і з тим, хто може допомогти, в цьому допоможе наприклад музика, відповідна твоєму настрою. Розвивай думки, які приходять в голову в цьому стані, подумай про те, звідки вони беруться. Які образи й асоціації викликає у тебе це стан, бувало воно у тебе раніше.
 • Усунь причину свого стану — так, іноді це просто неможливо — не можна воскресити близького або виправити будь-яку ситуацію, але можна усунути причину твого стану, можна наприклад уявити діалог з тим кого вже немає, зі своїм кривдником або з самим собою в минулому. Можна усунути те, що нагадує тобі про травмуючої ситуації — фотографії, подарунки, речі, можливо навіть запахи. Чим менше речей нагадує тобі про болючі події, тим легше перестати про них думати.
 • Зміни обстановку — можна вийти погуляти, зустрітися з ким-небудь, сходити в нове місце, або зовсім виїхати з міста. Змінюючи обстановку навколо себе, ти знову ж таки зможеш змінити образ думок і асоціації, які навіює тобі місце, в якому ти знаходишся. Відірвися, отримуй нові враження та емоції. Та навіть якщо просто задумали робити ремонт або перестановку у себе вдома — буде на що відволіктися і куди докласти сили.
 • Працюй — роби щось відчутне, то в чому ти відразу побачиш результат, це може бути рукоділля, малювання, кулінарія, та й той же самий ремонт або перестановка меблів. Займи себе і своє тіло активністю. Побачивши, що твої сили не витрачені даремно, і принісши користь ти відчуєш себе значно краще.
 • Подаруй собі свято — порадуй своє тіло або душу. Зроби собі улюблену ванну з піною, співаєш улюблених страв і особливо солодощів, поміняй зачіску або сходи з кіно на хороший фільм.
 • Думай про свої досягнення — згадай все, чого ти встиг добитися, в чому ти хороший, можливо у тебе є нагороди і просто те, за що ти можеш собою пишатися. Це можуть бути навіть дрібниці, головне, щоб вони були корисними і нагадували тобі про хороше і про те, що ти вмієш — навчився плавати, знайшов найкращий сорт зеленого чаю, навчився розбиратися в моделях машин, познайомився з усіма колегами. Можеш скласти собі список твоїх досягнень і милуватися ним, коли тобі стане сумно. Допоможуть і списки матеріальних придбань.
 • Склади план або просто придумай мета, до якої ти будеш прагнути — це може бути бажання або мрія, але обов’язково те, що ти дійсно можеш зробити сам. По початку можна ставити маленькі цілі, які допоможуть здійснити глобальну. Наприклад глобальну мету «схуднути на 20 кілограмів» можна розділити на маленькі: правильно харчуватися, робити зарядку, бігати, займатися аеробікою. Корисно ставити терміни, але вони повинні бути реальними, не жени себе нездійсненними термінами, краще візьми часу з запасом і пишайся собою, якщо виконав план раніше.
 • Ось 7 кроків, що пояснюють що робити коли на душі погано. Вирішуй сам, що краще підійде саме тобі і в якій мірі слідувати кожному з них занурюватися чи в своє горе для пошуку причин, або відразу піти від нього і позбутися від нагадувань. Якщо ж твій стан погіршується без видимих причин і нічого не хочеться робити — звернися до психолога або психотерапевта.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.