Що робити, болить шлунок?

Болі у шлунку ігнорувати не можна ні в якому разі! Такі симптоми можуть говорити про дуже серйозні захворювання. Тільки лікар зможе поставити хворому вірний діагноз. І часто без спеціальної апаратури не обходиться. А для ознайомлення, ми сьогодні поговоримо про те, що робити, коли болить шлунок.

Що робити, коли болить шлунок — можливі причини

 • Їжа. Переїдання, запори, нетравлення можуть бути причинами одноразової болю в шлунку. Крім того, якщо у вас не хворів ніколи шлунок, а тут захворіла, згадайте, чи не було емоційного стресу, фізичного перенапруження. А що робити, якщо болить шлунок постійно … Якщо у людини хронічний гастрит, а він вживав грубу або кислу їжу, то можливо швидке виникнення болю в шлунку. При виразці шлунка також біль виникає дуже скоро після прийняття їжі (не пізніше, ніж через 1 — 1,5 години). Виразка дванадцятипалої кишки може повідомити про себе пізніми болями після їжі (після 2:00). Також на час поява болю впливає і сама їжа. Раніше біль у шлунку може з’явитися від грубої рослинної їжі, чорного хліба, консервів, овочевих маринадів, а пізніше біль в шлунку виникає від молочних і кисломолочних продуктів, відвареного м’яса. Про такі особливості слід розповісти лікаря.
 • Зверніть увагу на колір стільця при болях у шлунку. Чорний колір говорить про внутрішню кровотечу.
 • Фізичне навантаження і нервово-психічне напруження. Після цього часто виникає біль у людей з діагнозом дуоденіт.
 • Коли людина не може зв’язати біль у шлунку ні з одним з факторів, коли біль настає часто і раптово, йому потрібно терміново звернутися до лікаря. Хворі з раком шлунка зазвичай не можуть сказати, після чого саме виникає біль.
 • Коли болить шлунок, і це супроводжується спазмами, нудотою, проносом або блювотою, такі симптоми можуть свідчити про вірусної інфекції. В такому випадку симптоми тривають 24-72 години.
 • Якщо болить шлунок, і ви мучитеся від діареї, подумайте, чи не могли ви отруїтися.
 • Якщо у дитини болить шлунок, задумайтеся про можливу непереносимості молока у нього. Часто виникає непереносимість лактози саме в молоці, що супроводжується болями в шлунку.
 • Що робити, болить шлунок — лікарські препарати

  Способів лікування болю в шлунку існує багато, але підібрати їх можна лише, встановивши причину і конкретний діагноз. Лікар гастроентеролог не тільки пропише ліки, але і призначить певну дієту, тобто розповість, як потрібно правильно харчуватися все життя. З простого захворювання шлунка може розвинутися серйозна хвороба, тому прислухайтеся до вказівок фахівця.

  Лікарських препаратів для лікування шлунково-кишкового тракту існує багато, але тільки правильно підібране ліки дасть ефект і не зашкодить здоров’ю. Розглянемо деякі кошти з аптек. Наприклад, маалокс вважається ефективним, коли болить шлунок при гастродуоденіті, рефлюкс-езофагіті, а також одним з препаратів при виразці шлунка і 12-палої кишки. Лікар розповідає індивідуально, як потрібно приймати маалокс. Хоча маалокс продається і без рецепта, тобто його можна прийняти, коли болить шлунок, мучить печія і відрижка. Гідність маалокс в тому, що після його застосування у людини не очікується запорів, нудоти або блювоти як після інших антацидних ліків. Що робити, коли болить шлунок сильно і треба вгамувати швидко біль? Прийміть спазмолгон, він швидко знеболює і знімає спазми шлунка і кишечника. Як додаткові кошти до прописаним лікарем можуть бути трави з аптек. Наприклад, шлунковий збір. Строго дотримуйте інструкції до них і пропийте їх тиждень або два. І наостанок порада: не вживайте молочні продукти, поки лікуєте біль у шлунку.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.