Що раніше з’явилося курка чи яйце?

v Відео — «Що раніше з’явилося курка чи яйце»

Питання, що раніше з’явилося: курка чи яйце, старий як світ. Нещодавно ця тема знову стала популярною, тому що в світ вийшли публікації про те, що вчені та експерти нарешті дозволили дане питання. Але курйоз полягає в тому, що одна група вчених дотримується думки, що курка з’явилася раніше яйця, а інша — що яйце було першим.

Точка зору, яка стверджує, що яйце з’явилося раніше курки, прийшла до нас з Англії (з Ноттінгемського університету), де фахівець з еволюційної генетики на ім’я Джон Брукфілд обгрунтував свою позицію. Птах, яку зараз називають курка, виникла в процесі еволюції від іншого виду птахів. А сам процес яйцекладки з’явився набагато раніше, ніж курка або взагалі птах (як припускають, припустимо, у динозаврів). Таким чином, проситься висновок, що яйце з’явилося раніше, ніж перша курка. Бо птах, який в процесі еволюції перетворилася на курку, спочатку існувала в яйці як ембріон. Запрошені експерти також погодилися з думкою вченого.

Друге думку британських учених з університетів Шеффілда і Уоріка діаметрально протилежно першій точці зору. Науковий колектив заявляє, що розгадка цього складного питання в тому, що курка з’явилася раніше яйця. І кому вірити, спрочіте Ви. Що ж, необхідно дізнатися, як пояснюють свою позицію ці вчені … Вони провели ряд досліджень, в яких моделювали за допомогою комп’ютера процес появи курячого яйця. Робота проводилася на генетичному рівні. Дослідники з’ясували, що є головним у формуванні яйця — протеїн овокледінін-17 або ОС-17. Саме він грає важливу роль в створенні шкаралупи яйця і контролює цей процес. А протеїн є лише в організмі курки, і виходить, що без курки яйце не з’явиться. Цілком зрозуміло, що виникає наступне питання: а як справи з яйцем інших птахів? Вчені стверджують, що у інших видів також є протеїн, який відрізняється від курячого, але також бере участь у формуванні шкаралупи яйця їх виду. Таким чином, дослідники доводять, що без даного протеїну курки яйце з’явитися не може, а отже курка з’явилася раніше яйця.

Прочитавши першу позицію, не погодитися важко. А слідом дізнавшись про другу позиції, яка також здається вірною, заплутується остаточно. Поміркувавши, понімашь, що дилема про те, що раніше з’явилося: курка чи яйце, залишається відкритою і заплутаною історією.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.