Що означає жовтий колір?

замислювалися ви про те, що означає жовтий колір? Жовтий — це прекрасний життєрадісний колір, але так здається тільки на перший погляд. Давайте розберемося в усіх особливостях і сенсах сонячного кольору.

Жовтий колір в психології

Жовтий колір надає стимулюючу і збудливий вплив на мозок. З фізіологічної точки зору він тонізує, стимулює зір і нервову діяльність. У природі жовтий колір привертає і вказує на небезпеку (квіти, бджоли). А поєднання чорного і жовтого є поєднанням найбільш контрастних кольорів, тому воно найбільше привертає увагу. Згадайте бренд Білайн.

Жовтий колір в інтер’єрі

Жовтий — це колір мудрості, ясності розуму, оптимізму, почуття гумору, практичності та інтелекту. Сприяє допитливості і пізнання. В цілому це стимулюючий колір, як уже було сказано. Також жовтий колір допомагає концентрації, уважності, прийняттю чужих точок зору, організовує і покращує пам’ять, сприяє прийняттю виважених рішень і ясному мисленню. Але занадто велика кількість жовтого стомлює. Тому жовтий в інтер’єрі підходить для робочого кабінету або вітальні, але не варто використовувати його для спальні, оскільки буде дуже складно заснути.

Жовтий колір у філософії

В астрології жовтий колір — це колір Меркурія. З найдавніших часів жовтий, звичайно, зв’язувався з сонячним кольором і золотом. У багатьох народів жовтий вважався символом багатства, відмітною ознакою знатних осіб. Проте одночасно він є і кольором хвороби, потойбічного світу та смерті. У деяких народів Азії жовтий колір асоціюється з трауром, сумом і смертю. У Європі жовтий хрест позначав чуму. А чорно-жовтий прапор — карантин. І це не випадково. Згадайте, як позначаються ядерні відходи чорним і жовтим.

Люди, які віддають перевагу жовтий, незалежні, відкриті, мобільний, товариські, прагнуть зняти напругу. Але кажуть, що вибір жовтого може говорити про самообольщении, самопрінужденія, поверховості і невпевненості в майбутньому.

Що означає жовтий колір квітів?

Оскільки у слов’янських народів жовтий вважається кольором ревнощів зради, то дарувати жовті квіти вирішуються не все. Цей стереотип навіть закріплений в російських піснях. Наприклад, Наташа Корольова заспівала про «жовті тюльпани — вісники розлуки». Хоча є дівчата, які дуже люблять цей колір.

Тепер ви знаєте про жовтому кольорі достатньо, використовуйте ці знання з розумом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.