Що означає синій колір?

Символіка кольору в нашому житті не може бути не помічена. Різні кольори оточують нас повсюдно. Багато хто і не замислюються про те, наскільки сильно звичайні і звичні кольори одягу, природи і наших речей можуть впливати на людський організм. Наша сьогоднішня стаття розповість вам про синьому кольорі, про колір неба і води. Отже:

Що означає синій колір з точки зору різних підходів?

Перш за все слід зазначити, що багато психологи використовують синій колір для того, щоб спонукати своїх клієнтів в сторону роздумів, причому внутрішніх. Експериментально доведено, що саме синій колір допомагає людині зануритися у свій внутрішній світ і залишитися наодинці з собою, навіть у присутності психотерапевта. Таким чином, синій колір — це атрибут філософської думки, глибини і внутрішньої сили. Крім такого філософського відтінку, синій несе в собі завзятість, твердість, покірність і відданість. Дуже важко уявити собі яким чином людина може за допомогою кольору розвинути в собі ці якості. Однак, існують дослідження говорять про те, що при наявності якогось із квітів у найближчому оточенні, людина дійсно якимсь чином змінює свою поведінку. Однак, ці зміни не носять кардинального характеру і не можуть вважатися дійсно важливим фактом впливу на людську мотивацію.

Крім позитивних якостей, які дає нам синій, є і негативні. Приміром, прийнято вважати, що синій відволікає від будь-якої діяльності саме тим, що змушує людину зануритися в себе. Синій колір означає також фантазії, мрії і роздуми, але не дії та реалізації. У кожному разі, знаючи про те як колір впливає на поведінку, можна структурувати свою діяльність і зробити її досить ефективною. Наприклад, робочий день варто починати з кольору активності і практики, наприклад, з червоного. Хочете відпочити? Подивіться на об’єкт зеленого кольору. Не вистачає позитивних емоцій? Жовті речі припадуть як не можна до речі. Будьте будівельником свого життя і використовуйте отримані знання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.