Що означає ім’я Роман?

Дуже рідко людина вибирає собі ім’я самостійно, та й-то це відбувається лише в свідомому віці, до цього ж він змушений відгукуватися на те ім’я, яке дали йому батьки, і дуже пощастить якщо це ім’я хороше, милозвучне і має хороший сенс .

Значення імені

Що означає ім’я Роман, звідки воно з’явилося і як перекладається — це ім’я прийшло з латинської мови, в перекладі воно означає римлянин. Тобто спочатку воно походить від одного з засновників Рима — Ромула. Практично без змін це ім’я використовується в інших країнах, крім Росії і ближнього зарубіжжя.

Характеристика імені

Що означає ім’я Роман, якщо йдеться про риси характеру цього чоловіка:

 • Роман допитливий і грунтовний, йому цікаво практично все, що відбувається навколо. У дитинстві він самий нестерпний чомучка, від питань якого батьки готові лізти на стіни.
 • Рома — гордий і впертий, його не змусиш щось зробити силою, а от переконати цілком можливо. Він не просить допомоги в інших і не визнає своєї слабкості, але сперечатися з ним цілком можливо, оскільки він дійсно вислухає ваші аргументи і прийме зважене рішення.
 • Часто він має дуже приємною зовнішністю через яку він боїться показатися м’яким, тому він намагається демонструвати свою силу, мужність і незалежність доступними йому способами, будь то проблеми з дисципліною, грубість або жорсткі види спорту.
 • Він злопам’ятний, не забуває, якщо хтось йому насолив і може позловтішатися якщо кривдникові не пощастить.
 • Він вольовий і працьовитий, що дозволяє йому досягти успіхів у кар’єрі, при цьому він не піддається впливу, значить не дозволить собі зійти зі шляху і відмовитися від наміченої мети, що б йому не говорили оточуючі. Це захищає його від шахраїв, а от мудрість батьків і колег він може пропустити повз вуха.
 • Він терплячий і не згоден працювати, якщо це не буде винагороджено. Він робить зайвого і не погодиться робити щось собі на шкоду.
 • Він скритний, ніколи не відомо, що в нього на думці. Та й те, який він людина, що відчуває і думає він теж не відкриває іншим людям, закриваючись у своєму внутрішньому світі і показуючи іншим лише те, що сам вважатиме за потрібне. Тому люди часто вважають його через чур спокійним і навіть байдужим і бездушним. І якщо раптом щось виводить його з рівноваги і йде не за його планом, він здатний вибухнути, чого навколишні від нього ніяк не очікують і можуть сильно злякатися.
 • Він переконливий і домагається свого, іноді абсолютно незбагненним чином.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.