Що означає чорний колір?

Чорний начебто існує на противагу білому, перший в свою чергу поглинає світло, а другий навпаки віддає його. Чорний завершує на собі всю колірну гамму, можна сказати, що він — це цілковита відсутність, якого або кольору.

Сприйняття людиною чорного кольору

Даний колір асоціюється у людини з трауром, скорботою, смертю, втратою, негативом. Всьому негативного, що є в житті, людина присуджує чорний колір (чорна магія, провісник смерті чорний ворон, передвісницю невдач чорну кішку, чорний список, чорний прапор на піратському кораблі, чорна мітка смерті …).

Що означає чорний колір в психології:

Викликає у людини почуття скритності, розради, зв’язки з тишею, вічністю. Цей колір як ніякий інший уособлює:

 • контекст агресії;
 • це колір консерватизму;
 • символ скорботи.
 • Він надає відчуття вагомості і глубинности того чи іншого об’єкта (фігури чорного кольору сприймаються людиною більш важкі і вагомі, ніж аналогічні за структурою та формою фігури білого кольору).

  Що означає чорний колір у виборі людини:

  Відчуття смерті, відчуження від світу (особистісні та духовні переконання), протест, негативне ставлення до життя (депресія, відкидання оточуючими, відсутність в житті чогось вагомого і відсутнього), будь-які страхи.

  Якщо ви відчуваєте, що у вашому духовному і емоційному світі щось йде не так, то намагайтеся захистити себе від відтінків чорного, вибирайте теплі і життєрадісні кольори.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.