Що означає бути хорошим сином?

Як не розчарувати своїх батьків? Як бути гарною людиною, а значить хорошим сином? Що потрібно робити, якщо твої батьки образилися на тебе? Як побудувати здорові відносини з батьками? Всі ці питання можуть терзати будь-якої людини, який заплутався в собі і в стосунках з близькими. Сьогодні, ми з вами поміркуємо про те, що таке любов і повагу, які забезпечують нам психологічно здорові стосунки.

Що означає бути хорошим сином?

Питання, питання, питання, питання. Часом здається, що відносини з батьками зайшли в абсолютний тупик і відповідей у вас немає. Але це не так. Вихід є завжди і, часто, він не так далеко як вам здається. Багато проблем в сімейних відносинах виникають через порушення комунікацій в сімейній системі. Іншими словами, один член сім’ї не може адекватно спілкуватися з іншим членом сім’ї. Це призводить до стагнації або застреванию відносин. Чим загрожує застрявання? Відносини застоюються і наближаються до розриву. Щоб не допустити розрив, треба першим піти на контакт з коханою людиною. Цим першим пішли на контакт повинні бути ви. Ваші батьки подарували вам життя, вони зробили ваше існування реальністю, тому, чому ж потрібно розривати відносини з ними? Забудьте про гордість, тому що це почуття не принесе нічого позитивного у ваші стосунки. Отже. Перший крок на шляху до нормалізації відносин, сподіваємося, зрозумілий. Почніть контакт з батьками.

Друга порада — це вміння піклуватися про своїх батьків. Пам’ятайте, наскільки сильними і незалежними вони б вам не здавалися, в будь-якому випадку ваші батьки потребують вашої підтримки і розуміння. Ви повинні бути хорошим сином для них. Що таке турбота? Турбота — це не просто «вимити за собою посуд» або «прибрати пил зі свого столу». Це, до речі кажучи, абсолютно нормальні домашні справи, які просто вимагають виконання без включення будь-яких високих почуттів і переживань. Турбота — це щира повага і дії, спрямовані на поліпшення стану людини. Але як бути, якщо людина говорить вам, що не бажає вашої турботи? Потрібно сказати йому, що ви приймаєте його позицію, але запевнити, що ви хочете подбати про нього. Турбота — це прояв любові. І навіть самий холодний людина, яка ніколи не покаже емоцій, буде відчувати свою важливість і значимість, і його ставлення до вас зміниться. Будьте активні. Робіть дії, за допомогою яких ви можете приділити увагу своїм батькам і близьким. Пам’ятайте, що невиконання будь-чого на прохання когось із батьків, теж турбота про нього.

Як бути в тій ситуації, коли батьки вас змушують щось робити, чого ви не хочете? Це дійсно складний і неоднозначний питання. У кожній сім’ї своя індивідуальна атмосфера і правила, які визначають поведінку її членів. Без аналізу сімейної системи важко дати якісь рекомендації. Однак, існують загальні правила, які необхідно пам’ятати при розмові на такі теми, і якщо ви хочете бути хорошим сином. По-перше, постарайтеся зберегти спокійний тон розмови. Якщо будуть включені зайві емоції, то розмова швидко переросте в конфлікт, який зажадає дозволу. По-друге, пам’ятайте, що чесність — найкраща політика. Скажіть правду. Поясніть вкрадливо і доступно навіщо ви задумали здійснити своє рішення. Не варто люто доводити свою позицію і вважати її істиною в останній інстанції. Адже це далеко не так. Дайте висловитися своїм батькам, почуйте їх і вдумайтесь в ті слова та ідеї, які вони вам запропонують. Ви можете виявити, що ваша затія абсолютно неприваблива, хоча раніше вам могло здатися, що — це ідея тисячоліття.

Головне пам’ятати про те, що батьки вас люблять. Зробіть знижку на це. Не зліться за зайву любов і турботу. Постарайтеся відповісти батькам тим же, хоч це іноді й непросто. Бути хорошим сином — це мистецтво, яке вимагає щоденної тренування.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Відносини і Сім'я. Додайте в закладки постійне посилання.