Що означає бути патріотом?

Зараз, коли ситуація в багатьох країнах стала досить спокійною, про патріотизм йдеться все рідше і рідше, але в літературі та історії це явище є дуже важливим і яскравим.

Що означає бути патріотом

Що означає бути патріотом — це значить відчувати патріотизм, відчувати любов у своїй Батьківщині і ставити її інтереси вище своїх власних, це бажання зробити все можливе щоб зберегти її саму, її народ та її культуру, бажання захищати її інтереси і кордони. Патріотизм не завжди був притаманний людській спільноті, в первісних громадах не було держав, але з’являлися зачатки патріотизму у вигляді прихильності до свого племені, почуття спорідненості і єднання з її членами, усвідомлення себе як одного з них.

 • Патріотизм виконує різні функції, він допомагає зберігати єдність певної держави або нації, допомагає її захищати від зовнішніх несприятливих чинників.
 • Особливо яскраві прояви патріотизму ми бачимо під час військових дій, де одна людина є лише маленькою частинкою свого народу і своєї країни, і він сам відчуваючи це, здатний піти на багато що захищаючи її, часто жертвуючи собою заради загального блага.
 • Патріотизм часто оцінюється, як позитивна якість, він цінується і винагороджується державою і владою, про нього пишуть в літературі і присвячують заголовки в засобах масової інформації, але не всі вважають його корисним і хорошим.
 • Що означає бути патріотом на думку Льва Толстого, значить відчувати грубе, шкідливе і аморальне почуття патріотизму, яке стає причиною війн. І в такий точки зору є причини: адже якщо єднання народу дуже сильно, то у нього формується почуття «ми», яке виражає думку «ми всі схожі і нам треба триматися разом і оберігати один одного», при цьому одночасно формується і відчуття «ми — вони », яке говорить людині, що всі хто не належить до його народи інші, вони не зрозумілі, вони не такі хороші, як його співвітчизники і значить від них треба захищатися і не можна приймати їх погляди. Такий патріотизм перетворюється на радикальний і стає націоналізмом, а ось він то і стає причиною воєн і міжнаціональних конфліктів. При цьому патріотизм тут є лише початковим спочатку позитивним почуттям.
 • Патріотизм мав негативне забарвлення і в Радянському Союзі, так як там людині не залишали іншого вибору, він народившись в СРСР зобов’язаний був бути патріотом, відданим своїй державі, якщо ж він висловлював будь-які ідеї, які цьому суперечили, це каралося владою.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.