Що не можна їсти вагітним?

Будь-яка вагітна жінка мріє виносити здорового малюка, тому їй необхідно ознайомитися з тим, що не можна їсти вагітним. Харчування — вкрай важливий момент способу життя вагітної жінки. Щоб плід нормально розвивався, набрав потрібну вагу, зміцнів, потрібно їсти здорову їжу і обмежити себе в конкретних продуктах харчування.

Що не можна їсти вагітним — причини і наслідки

 • Вагітним рекомендують обмежити вживання смаженого насіння і жовтою дині. Вважається, що ці продукти впливають на скорочення матки жінки і тим самим провокують викидень.
 • Обережно, алергія! Існують продукти харчування, зловживаючи якими, можуть призвести до алергії у дитини в майбутньому, якщо організм перенасититься. Не варто під час вагітності є багато полуниці, шоколаду, помідорів і цитрусових. Але це не означає, що ці продукти заборонені зовсім! Їсти можна все, але знати міру. Балуйте себе іноді, позитивні емоції і задоволення від бажаних продуктів принесуть тільки користь!
 • Як уже говорилося, вагітним можна їсти практично все, але головне тут, стежити за якістю і станом продуктів. Думаємо, ви розумієте, що є сирі яйця, стейк з кров’ю, свинину, не отримала достатню термічну обробку дуже небезпечно! У такій їжі цілком можуть бути присутніми шкідливі речовини, бактерії, які спровокують захворювання вагітної або дитини. Ставтеся до вибору продуктів і їх обробці дуже уважно.
 • Будь-який лікар порадить вагітній жінці уникати гостру, дуже жирну і смажену їжу. Не принесе користі і фаст-фуд, чіпси, сухарики, газовані напої і будь-які продукти, напхані барвниками. Все це хімія, яка може нашкодити малюкові. Пам’ятайте, що зараз ви піклуєтеся не тільки про себе! Думайте про натуральне харчування.
 • За вагітність жінка повинна набрати приблизно 12 кг ваги. Але це не означає, що треба їсти за двох, як кажуть деякі турботливі бабусі! Зайва вага веде до зниження рухливості та активності вагітної, що може привести до ускладнень під час пологів. Якщо майбутня матуся обожнює випічку, їй не варто налягати на борошняне, як кажуть, «за двох». Дотримуйтесь міру у всьому.
 • Також вагітним не рекомендується вживати каву, так як воно підвищує артеріальний тиск, що небажано в цей відповідальний період.
 • Алкоголь і вагітність

  Окремо хочеться торкнутися теми вживання алкогольних напоїв під час вагітності. Ви повинні ознайомитися не тільки з тим, що не можна їсти вагітним, але і з тим, що не можна пити вагітним! Алкоголь в цей період категорично заборонено! Ні ковток вина, ні ложка пива, нічого! У будь-якому алкогольному напої присутній етанол або етиловий спирт. Плацента вагітної функціонує як бар’єр, який не пропускає деякі речовини з крові мами до плоду. Але етанол з легкістю долає плаценту і потрапляє в кров дитини. Вченими проводилися досліди на курячих ембріонах, в яких доведено, що потрапляння етанолу в кров плода здатне привести до всіляких потворності або навіть його загибелі. Також не можна забувати про алкогольне синдромі плоду, виникнення якого залежить не від кількості випитого, а від індивідуальних особливостей жіночого організму. Одна може вживати алкоголь під час вагітності, а потім кричати на кожному розі про те, що нічого страшного не сталося. А інший може вистачити малих доз для жахливих наслідків у розвитку дитини! Подаруйте дитині нормальне життя, ви не маєте право розпоряджатися його здоров’ям. Вживання алкоголю під час вагітності в переважній більшості випадків веде до проблем зі здоров’ям майбутньої людини.

  Отже, є вагітним можна практично все, дотримуйтесь міру, їжте із задоволенням і думайте про те, що харчуючись правильно, ви даруєте прекрасне здоров’я своєму коханому малюкові! Білок (м’ясо, риба), фрукти, овочі, каші та молочні продукти — ось про що забувати ні в якому разі не можна! Намагайтеся готувати все на пару, тушкувати, відварювати або запікати.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.