Що не можна їсти у Великий піст?

Великий піст є дуже важливим для віруючої людини. Він в основі своїй символізує сорокаденний пост Ісуса Христа і несе в собі сенс очищення душі людської від гріхів. Це свого роду підготовка до Великого свята Великодня.

необходмо знати, що не можна їсти в великий піст. У списку заборонених продуктів на першому місці стоять продукти тваринного походження:

 • Риба, м’ясо;
 • Молоко, молочні продукти (сметана, сир, йогурти, вершкове масло);
 • Яйця;
 • Майонез.
 • Але в даній категорії продуктів є поправка. Можна вживати рибу в Благовіщення Пресвятої Богородиці та у Вербну неділю.

  Забороняється в Великий пост випивати алкогольну продукцію. За винятком таких днів, як Торжество Православ’я, Вхід Господній у Єрусалим і Благовіщення.

  Не можна їсти в великий піст солодке, включаючи білий хліб і солодку випічку з білого борошна.

  Рослинна олія можна вживати тільки в суботу, неділю та в святкові дні. В інші ж дні не бажано його присутність в раціоні харчування.

  Необхідно знати, що самими строгими під час Великого посту є перша і остання тиждень. Так у Чистий понеділок не можна нічого вживати в їжу, можна тільки пити воду. А в п’ятницю першого тижня посту можна їсти тільки коливо. Коливо — це варена пшениця, підсолоджена цукром.

  Є група людей, для яких Великий піст можна пом’якшити — це діти, літні люди та хворі. Головне перед постом порадитися з батюшкою, що можна вживати в їжу, а чого не варто.

  Вагітним жінкам варто утриматися від поста, щоб не нашкодити дитині.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Їжа та напої. Додайте в закладки постійне посилання.