Що не можна їсти під час вагітності: заборонні продукти

загрузка...

Збалансований раціон — запорука здоров’я в будь-яких ситуаціях, але особливо важливо харчуватися правильно під час вагітності. У їжі містяться корисні поживні речовини, вітаміни і мінерали, необхідні для нормального розвитку плоду. Тим не менш, необхідно пам’ятати про те, що далеко не всі продукти однаково корисні, і деякі з них краще виключити з раціону на період вагітності.

Що можна вживати під час вагітності?

 • Сире або не до кінця приготоване м’ясо: м’ясо, не піддавалося достатньої термічної обробки (не просмажене, недоварене), може викликати зараження бактеріями групи кишкової палички, паразитарні хвороби (токсоплазмоз, сальмонельоз). Тому на період вагітності краще обмежити вживання страв японської кухні — наприклад, суші та ролів, неодмінним інгредієнтом яких є сира риба.
 • М’ясо риби з великим вмістом ртуті: хоча рибу під час вагітності їсти можна, в м’ясі деяких риб може міститися підвищена кількість ртуті, потенційно небезпечне для здоров’я дитини. До таких видів риби відносяться макрель, гребнеголов (Кафельников), меч-риба, акула, тунець, марлін.
 • Сирі морепродукти: як і у випадку з сирим або не до кінця приготованим м’ясом, морепродукти можуть викликати ряд паразитарних хвороб. Від вживання морепродуктів під час вагітності можна не відмовлятися, але ретельно стежите за приготуванням омарів, устриць, креветок.
 • Сирі яйця: на період вагітності необхідно відмовитися від сирих яєць і будь-якої їжі, що містить сирі яйця через потенційного ризику розвитку сальмонельозу — це стосується, наприклад, домашнього майонезу, соусів, різноманітних заправок для салатів, в рецепт яких входять сирі яйця.
 • М’які сорти сиру: в таких сирах можуть міститися бактерії роду listeria, збудники лістеріозу, потенційно здатні викликати викидень. Вільно проникаючи крізь плаценту, ці бактерії можуть викликати бактеріальну інфекцію або зараження крові у дитини. Тому на період вагітності краще відмовитися від таких сортів сиру, як брі, камамбер, рокфор, фета, горгондзолой.
 • Непастеризоване молоко і заморожені паштети: у свіжому непастеризованому молоці і в заморожених паштетах, як і в м’яких сортах сиру, можуть міститися бактерії, що викликають лістеріоз. Пастеризоване молоко і «магазинні» паштети у вакуумній упаковці під час вагітності вживати можна.
 • Кофеїн: в невеликих кількостях кофеїн під час вагітності нешкідливий, але зловживання кави і містять кофеїн напоями збільшує ризик викидня, особливо протягом першого триместру вагітності. Норма кофеїну — не більше двохсот міліграмів на день протягом всієї вагітності. Кофеїн — діуретик, сприяє виведенню рідини з організму, що потенційно може призвести до зневоднення і дефіциту деяких важливих солей. Каву краще замінити більш корисними напоями — свіжовичавленими соками, молоком.
 • Алкоголь: такого поняття, як безпечну кількість алкоголю при вагітності, не існує — на весь період вагітності від вживання будь-яких спиртних напоїв краще відмовитися. Дія токсичних речовин, що містяться в спиртних напоях, на плід, що розвивається збільшує ризик уроджених дефектів. Крім того, не рекомендується вживати алкогольні напої в період грудного вигодовування.
 • Немиті овочі: свіжі овочі — одна з основ збалансованого раціону для вагітних жінок, але перед тим, як вживати овочі в їжу, їх необхідно ретельно вимити. Немиті овочі — потенційні «винуватці» безлічі паразитичних захворювань (зокрема, токсоплазмозу).
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.