Що краще: заповіт або дарча?

Люди, що зіткнулися в перший раз з переоформленням документів на власність, губляться, як краще вчинити: написати заповіт або зробити дарчу. Проблема в тому, що багато хто просто не знають різницю в цих двох поняттях.

Що краще: заповіт або дарча

Насправді, заповіт і дарчий мають істотні відмінності. Найголовніше, ви повинні пам’ятати, що при оформленні дарчої обдаровуваний людина моментально стає власником майна, а за заповітом людина вступає у свої права тільки після смерті того, хто написав заповіт. Причому той, хто написав заповіт, може в будь-який момент написати новий заповіт. А з дарчим справа йде діаметрально протилежно.

Враховуйте, що при оформленні договору дарування стягується податок. Якщо майно дарується близькому родичу, то на цей податок є пільги. Взагалі однозначно сказати, що краще, заповіт або дарча, не можна. Для одного ідеально підійде дарча, а для іншого буде безпечніше заповіт. Якщо ви боїтеся, що обдаровуваний може вигнати вас з квартири (якщо дарчий оформляється на квартиру), то складайте заповіт. Якщо набридли суперечки родичів через вашого житла, то відразу оформляйте дарчу і будьте впевнені, що власність дістанеться саме тому, кому ви побажали.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Держава. Додайте в закладки постійне посилання.