Що краще windows 7 або xp?

Що ж краще? Windows 7 або XP? Питання неоднозначне. Хтось усіма руками за XP, хтось за Windows 7. Існує велика кількість думок з цього приводу, адже скільки користувачів, стільки і точок зору.

Є думка що XP краще підійде для комп’ютерів, що володіють малими ресурсами системи. В даному випадку мова йде про старих комп’ютерах. Справа в тому, що робота системи Windows 7 займає велику кількість оперативної пам’яті комп’ютера. На старих машинах оперативна пам’ять не відрізняється великим розміром і коливаються від 512 мб до 1 гігабайта. Для коректної роботи Windows 7 таких значень недостатньо. Як результат, старий комп’ютер з новою операційною системою від Windows працює вкрай повільно і нестабільно.

Якщо ви превержінец нових технологій і стежте на розвитком ринку операційних систем для персональних комп’ютерів, то для вас не секрет, що Windows 7 — це саме останнє і відповідно свіже рішення для ефективної роботи. Що краще по цій характеристиці? Windows 7 або Windows XP? Windows XP в 2011 році виповнилося вже цілих 10 років, тобто з’явилася система в 2001. Незважаючи на постійну роботу програмістів корпорації Microsoft щодо виправлення помилок системи Windows XP, ця програма з кожним роком стає все старше, що ніяк не покращує її характеристики. Років, так, через 5 Windows XP і зовсім відправиться в музей Microsoft.

Windows 7 вигідно відрізняється від XP за параметрами швидкості роботи, по зручності користування, по технологічності і економності роботи комп’ютера. Якщо ви візьмете два комп’ютери, один з Windows XP і один з Windows 7, і засіче швидкість роботи, то ви переконаєтеся в тому, що Windows 7 сильно перевершує Windows XP. Ще одна перевага Windows 7 — це ефективна робота з важкими файлами, графікою і відео. В силу недавнього появи Windows 7 на ринку операційних систем, багато драйверів, які чудово працювали на Windows XP, просто неподходіт для системи Windows 7. Особливо якщо відрізняється битность систем.

Однак, прихильники операційної системи Windows XP відзначають велику економію ресурсів комп’ютера. Вони наводять такий приклад для порівняння двох операційних систем: «Уявіть, що Windows ХP — це звичайний вантажний тепловоз. Він може рухатися дуже швидко і вільно. А тепер уявіть, що до цього тепловозу причепили 15 вагонів, обвішані різного роду красивими, але не потрібними стрічками, кульками і мішурою. Цей склад називається Windows 7. То який з них поїде швидше? » Такий приклад прекрасно ілюструє притензії шанувальників XP до Windows 7. За їхніми словами, Windows 7 — це тільки лише зовні гарне і приємне програмне забезпечення, і воно сильно не відрізняється від Windows XP, хоча вимагає набагато більших затрат ресурсів та оперативної пам’яті комп’ютера.

Windows 7 підтримує більшу кількість пристроїв, ніж Windows XP. Якщо ми говоримо про стабільність роботи цих систем, то різниці не спостерігається. Багато хто скаржиться на роботу системи Windows 7, хоча якщо поставити цю ж копію на інше залізо, система працює прекрасно і без збоїв. Те ж саме і з Windows XP. На одній машині так, на інший так. В даному аспекті все залежить скоріше від характеристик самого комп’ютера і його складових пристроїв.

За обсягами займаної пам’яті на жорсткому диску лідирує система Windows 7. Це не є добре, адже зазвичай місця на жорсткому диску завжди мало. А якщо у вас стоїть ще й система, яка займає чверть місця всього диска, то працювати стає набагато складніше.

Підіб’ємо підсумок. Що краще, Windows 7 або Windows XP?

Як ми сподіваємося, з вище сказаного зрозуміло, що однозначної відповіді на це питання не існує. Багато факторів може вплинути на вибір системи: тип комп’ютера, ресурси його пристроїв, ваші уподобання та цілі, для яких ви використовуєте персональний комп’ютер.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.