Що краще: ноутбук або планшет?

Дійсно, складне питання. IT-технології мають величезний темп зростання, встежити за ринком портативних пристроїв — справа непроста. Завдяки спільним зусиллям глобальних корпорацій, таких як Toshiba, Apple, Samsung, ринок просто перенасичений товаром, та на додачу до цього споживача годують ще більш смачними «сніданками». Перспективи, плани, мрії … але ми живемо не завтра, а зараз, так давайте вже розберемося — що краще, ноутбук або планшет?

Брати наші тонкі

В останні роки відслідковується тенденція до зростання продажів планшетних комп’ютерів («планшетів» — в побуті). Причин тому декілька, головна ж — солідна потужність в приголомшливо стильною обгортці. Планшети дійсно красиво виглядають, а багато людей готові вже за це віддати свої гроші.

Широке поширення планшети отримали лише після релізу айпада від Apple. Завдяки правильній рекламі, авторитету і харизмі самого Стіва Джобса або ще як — не так важливо, але факт залишається фактом. Планшетники були і до великого iPad, але він дав поштовх покупцям. І розробникам, відповідно, теж. Вони не забули заповнити цей сегмент ринку своєю продукцією.

Ноутбуки: універсальність універсальна

Ноутбук — чи варто розповідати щось про нього? Це приклад швейцарського ножа в комп’ютерному світі, він може все, що може повноцінний настільний ПК. Але не з тим же якістю або швидкістю роботи, що його старший брат, тихенько шарудить півдюжиною турбін під столом автора цієї статті. Зрозуміло, золоте правило дотримується і тут: виграючи в мобільності, програємо в ціні або продуктивності; і навпаки. Можна заперечити, заявивши про сучасні ноутбуках, мало поступаються в продуктивності десктопів. А ціна питання? Ноутбук за 80 000 рублів приблизно є аналогом настільного ПК за 40. З урахуванням 24 «монітора, не чета ноутовскому. Та й можливість» тюнінгувати «свій комп’ютер — те, чого ноутбуків не вистачає. На десктопі ви можете розкрутити все до гвинтика і замінити будь-яку деталь на більш потужну. Ану, поміняйте в ноутбуці звукову карту?

Для чого краще ноутбук, а для чого — планшет

Вам вже напевно зрозуміло, що порівнювати ці предмети між собою неможливо. Так, в чомусь вони виконують однакову функцію: ПК. Але особливості, конструктивні і маркетингові, розводять поняття про призначення планшета і ноутбука діаметрально.

Проаналізуйте своє життя. Ви пишіть тексти, використовуючи комп’ютер? Однозначно, ноутбук краще ніж планшет. Стара добра клавіатура куди зручніше і рентабельної тачскрина планшета. Ви вибираєте портативний пристрій тільки заради веб-серфінгу? Зручніше планшет, він компактней, легше, довше працює автономно, без підзарядки. Дивіться фільми і слухаєте музику? На перший погляд, планшет — так, просто зручно і все тут. Ноутбук в кишеню не сховаєш. (Хоча я би подивився на той кишеню, куди вкладається iPad або Samsung Galaxy Tab — масштабні «іграшки», смію зауважити). Але якщо ви будете дивитися відео в HD якості, то планшет не зможе забезпечити належної якості картинки, навіть більше, в наявності явні проблеми з fps (стрілялки не причому; Frame per second-частота кадрів), відео плавно перетворюється, відео перетворюється … перетворюється на слайд-шоу!

І бачу армію фанатів планшетів з транспарантами «в топку твоя думка, ти застарів!». Давайте будемо справедливі, якщо хтось прорахувався з покупкою планшета, розраховуючи на рекламовану продуктивність, співчуваю. І розумію, кожна жаба своє болото хвалить, але від цього воно в субтропіки не перетворюється. А ось відео 1080px з чергуванням рядків все так же перетворюється в пекельне слайдшоу. Так, в кінематографі стандартним фреймрейтом вважалося 24. Але до ЖК-дисплеїв пред’являються «злегка» інші вимоги, щоб ваш зір не потребувало лазерної корекції після упоротой віри в ярлики, необхідний фпс ~ 60. Навіть 40 — бридко й небезпечно. Що вже говорити про айпадовскіх 6-15 фпс …

Ніякої антиреклами, тільки суб’єктивна думка, за яким ви сюди й прийшли. Якщо у мене не вийшло підштовхнути вас до персонального рішення, що краще — планшет або ноутбук, то мені сумно.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.