Що краще: ламінат чи лінолеум?

Починаючи ремонт будинку, кожна людина хоче, щоб окрім красивого зовнішнього вигляду був присутній і практичний аспект. І ось ви вирішили робити підлогу. Але що краще: ламінат чи лінолеум? Щоб розібратися в цьому питанні, порівняємо їх основні характеристики.

 • Основу ламінованого підлогового покриття складає деревоволокнистих плит середньої (MDF) або високої щільності (HDF). Зверху на плиту нанесено кілька шарів: безпосередньо на плиті знаходиться просочена смолою крафт-папір, далі — декоративне покриття з малюнком, а потім — міцний захисний шар зносостійкого смоли. Знизу ж ДВП захищена гідроізоляційним шаром.
 • У свою чергу лінолеум виготовляють з синтетичного полімеру полівінілхлориду (ПВХ). Він буває двох видів: гомогенним і гетерогенним.
 • Гомогенний складається з однорідного по всій товщині полотна, яке отримують за допомогою розкочування на каландрах. Малюнок на таких покриттях в основному монотонний.
 • Гетерогенний — з декількох шарів. У виготовленні такого лінолеуму застосовується спеціальний стеклохолст. В кінці ПВХ-покриття покривають захисною прозорою плівкою.
 • В цьому випадку важко сказати, що краще ламінат або лінолеум. Ламінат можна розділити на дві групи: для житлових приміщень і для суспільних. Відрізняються вони в першу чергу зносостійкість. До першої групи відносять матеріали по зносостійкості класів 21, 22 і 23, а до другої — 31, 32 і 33. Покриття класу 21 призначені для використання в приміщеннях з найнижчим рівнем навантаження, тобто для кімнат, де люди мало ходять, наприклад, спалень або комор. Ламінат класу 22 настилають зазвичай у вітальнях, дитячих, а 23-го — в передпокоях або інших приміщеннях з високим навантаженням.

  Лінолеум можна поділити на три групи: побутові, напівкомерційний і комерційні. Також як і ламінат відмінності полягають в зносостійкості і колірній гамі.

 • Побутовий лінолеум стелять в житлових приміщеннях. В основному це гетерогенні основні покриття.
 • Комерційний відрізняється більшою товщиною і міцністю. Його застосовують в офісах, магазинах і складських приміщеннях.
 • Напівкомерційний лінолеум призначений невеликих приміщень — маленьких офісах, готельних номерів та ін
 • Переваги та недоліки ламінату та лінолеуму

  У ламінату багато переваг. По-перше, швидкість укладання. Після укладання ламінату не потрібно циклювання або шліфування, покриття лаком або воском — матеріал готовий до експлуатації. Окремо треба сказати про найширших дизайнерських можливостях ламінату, що обумовлено технологією його виготовлення. На це покриття можна нанести будь-який малюнок, який буде імітувати різні породи дерева, паркет палубної або класичної, «ялинкової» укладки, керамічну плитку, натуральний камінь і т.д.

  Переваги лінолеуму в його зносостійкості, самостійної укладанні, низької вартості в порівнянні з ламінатом і швидкої прибирання, не вимагає особливої підготовки.

  Звичайно ж, притаманні ламінованого покриття і недоліки. Наприклад, низька придатність до ремонту: пошкоджені панелі в більшості випадків можна тільки замінити новими. Як показує практика, вразливе місце ламінату — його кромки. Також слабке місце ламінату — стики між панелями. При попаданні в них води висока ймовірність просочування її в основний шар. Вологостійке покриття нормально переносить часті вологі прибирання, проте пролиту випадково воду, необхідно відразу витерти, навіть якщо стики оброблені і герметизовані.

  А недоліками лінолеуму можна назвати те, що не можна ходити по ньому на каблуках, тому що залишаться від них вм’ятини. Також ПВХ-покриття не терпить низьких температур і починає тверднути і тріскатися. А після його первісної укладання протягом довгого часу залишається неприємний запах.

  Так що, враховуючи вищеперелічені опису підлогових покриттів, що краще ламінат або лінолеум вибирати вам.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.