Що краще: автомат чи механіка?

v Відео — «Що краще: автомат чи механіка»

Автомобілісти не можуть прийти до єдиної думки на рахунок того, що краще: автомат чи механіка. Але ми з вами можемо розглянути переваги та недоліки двох видів автомобільних коробок передач.

Вибираємо, що краще: автомат чи механіка

Вартість автомобіля і економічність. Як правило, коробка автомат коштує дорожче на 1.000 — 2.000 доларів. Дорога механіка може бути в пріспортівленних версіях. А що стосується економічності, то і тут автомат поступається механіці … Машини з автоматичною коробкою передач при їзді по місту витрачають на 5-15% палива більше. Якщо їхати за містом, то витрата палива у механіки і автомата не різниться практично.

Якщо потрібен ремонт … Обслуговування та ремонт в машині з автоматом вийде дорожче. Справа в тому, що масло з автоматичною коробкою передач необхідно міняти частіше. А разом з ним потрібно проводити заміну фільтра. В автомобілі з автоматичною коробкою передач на кожну передачу доводиться своє багатодискове зчеплення. В результаті тертя між цими «зчепленнями» утворюються частинки, які треба ліквідувати разом зі старим маслом. З механікою в автомобілі масло вам прослужить набагато довше. Виходить, що в плані економічності та обслуговування механіка краще, ніж автомат. Якщо торкнутися теми ремонту, то, безумовно, обидва види коробок передач обійдуться недешево при ремонті, але автомат буде однозначно дорожче коштувати.

Несподівані ситуації взимку. Як часто автомобілісти скаржаться на стан доріг взимку, очищення вулиць від заметів у нас залишає бажати кращого … По слизькій поверхні буде складніше їздити автомобілю з автоматом, ніж з механікою. Хоча якщо машина обладнана електронними допоміжними системами, які не дозволяють колесам буксувати при різкому русі або при рушанні, то можна не турбуватися. В іншому випадку з механікою виїхати із замету буде набагато простіше, ніж з автоматом.

Разгон. Динаміка розгону у механіки краще, ніж у автомата, якщо розглядати автомобілі середнього цінового діапазону. У сучасних нових машинах з автоматичною коробкою передач про це можна не турбуватися.

Комфорт. В цьому плані виграє, звичайно, автомат! Тим, у кого на першому місці стоїть комфорт, можна навіть не замислюватися, що краще — автомат або механіка. За таку перевагу у автоматичної коробки передач, як комфорт, можна пробачити всі інші її недоліки. Не потрібно метушитися в нескінченних міських пробках, з «автоматом» перестають дратувати світлофори, поставлені на відстані двохсот метрів один від одного.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Техніка. Додайте в закладки постійне посилання.